فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد

اجرای طرح مقابله با بدحجابی در ۱۱ پاساژ بزرگ

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بااشاره به انهدام کمپین‌هایی مروج بی‌حجابی ازجمله چهارشنبه‌های سفید، نه به حجاب اجباری و … گفت: در برخورد با افرادی که بخواهند عفاف را از جامعه بزدایند و بی عفتی را ترویج دهند پلیس کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از ایسنا، سردارحسین رحیمی در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر که پیش از ظهر امروز در مقر در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ برگزار شد، گفـت: نیروی انتظامی در حوزه امر به معروف در تلاش است تا از اقدامات دشمنان و عناصر ضد انقلاب برای زدودن عفاف و حجاب جلوگیری کرده و با آنان مقابله کند. در این فضا باندها و شبکه‌های سازمان یافته در فضای مجازی و حقیقی برای زدودن جایگاه عفاف و حجاب فعال شده‌اند  فعالیتشان نیز در سال‌های اخیر روبه‌ افزایش است. کمپین‌هایی نظیر “نه به حجاب اجباری”، “چهارشنبه‌های سفید” و … که به لطف خدا تمام آنها منهدم شد.

رحیمی اضافه کرد:‌به دلیل همین برخوردها هم است که صدای دشمنان درآمده، این نشان می‌دهد که اقدامات دستگاه‌های مختلف و به خصوص پلیس موثر بوده است.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه اصلا اینطور فکر نمی کنیم که بی‌حجابی همه جا را گرفته است، گفت:  ما پیرو حسینی هستیم که تا دقایق پایانی زندگی‌ مبارکش و  درحالیکه صدها سنگ و نیزه به سمتش روانه بود، به قاتل خود تذکر داد و از امر به معروف و نهی از منکر دست نکشید. ما پیرو امام خمینی هستیم که در روزهای اوج قدرت شاه ملعون نیز  با دستانی خالی مقابل شاه  وهم‌پیمانانش ایستاد و بزرگ‌ترین انقلاب تاریخ را با امر به معروف و نهی از منکر به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه در برخورد با افرادی که بخواهند عفاف را از جامعه بزدایند و بی عفتی را ترویج دهند پلیس کوتاه  نخواهد آمد، گفت:‌ تهران بزرگ به ۱۲ بلوک برای گشت زنی گشت‌های امنیت اخلاقی تقسیم شده و این گشت‌ها با رویکرد ایجابی فعال هستند. در عین حال به همکاران ما توهین می‌شود و حتی کتک می‌خورند اما ماموران ما مقتدرانه به وظایفشان عمل می‌کنند.

رحیمی به اجرای طرح “ناظر یک” که به برخورد با بدحجابی و کشف حجاب داخل خودروها مربوط است، اشاره کرد و گفت: از زمان اجرای این طرح هیچ برخورد تندی با خانمهایی که کشف حجاب داخل خودرو کرده بودند، نشده است و در عین حال میزان رعایت حجاب از زمان روزهای نخست طرح تا کنون حدود ۹۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته رییس پلیس تهران، ماموران پلیس با قاطعیت با افرادی که بخواهند در اماکن عمومی فرهنگ بی‌حیایی را گسترش دهند، برخورد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ پاساژ بزرگ تهران تحت پوشش قرار دارد، گفت: این طرح در قالب طرح “ناظر ۲” در حال اجرا است.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به در فضای سایبری نیز  گفت:‌در فضای مجازی با کنترل و رصد اطلاعات، ضربات جدی به باندهای فعال در این زمینه وارد کرده‌ایم. باندهایی که در سطح کشور فساد اخلاقی ایجاد کرده بودند و البته این برخوردها تعطیل نخواهد شد و ادامه دارد، چرا که  امر به معروف و نهی از منکر واجب است و باید فرهنگ آن ادامه پیدا کند.

رحیمی در مورد برخورد ماموران پلیس راهور با بدحجابی و کشف حجاب نیز گفت: تمام همکاران در پلیس راهنمایی و رانندگی موظفند با بی‌حجابی برخورد کنند، همچنین به شدت با رانندگان شرب خمر کرده نیز برخورد می‌کنیم.

وی در پایان با تقدیر از همراهی و مشارکت خوب دستگاه قضایی با پلیس گفت: ما میراث‌دار خون ۲۳۰ هزار شهید هستیم و در راه حفظ انقلاب کوتاه نخواهیم آمد. اجازه نمی‌دهیم که  کوچکترین خدشه‌ای به نظام، انقلاب و اصول و ارزش‌های ما وارد شود و حتی اگر صبح تا شب به ما چوب و سنگ بزنند و فحش بدهند به تاسی از امامانمان تا آخرین نفس به مسیر خود ادامه خواهیم داد.

Share