آقایان ما به مردم قول داده ایم؛ پیمانکار سراوان توضیح بدهد که چرا کار را متوقف کرده!

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان اظهار کرد: مدتها است که سایت آماده است و پیمانکار می بایست کار خود را شروع می کرد اما این روند کند سبب سخت تر شدن کارها می شود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جلسه بررسی مشکلات سایت تخلیه زباله سراوان به ریاست فرماندار شهرستان رشت برگزار شد.

علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این جلسه گفت: معتقد هستم که جلساتی که گذاشته می شود باید به نتیجه برسد. شهرداری رشت با توجه به مشکلاتی که در بدنه شهرداری وجود دارد به نوبه خود زحماتی کشیده است.

وی ادامه داد: در یک بازده زمانی که ۵ ماه قبل بود درباره حل شیرابه قول هایی دادیم که متاسفانه انجام نشده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان اظهار کرد: مدتها است که سایت آماده است و پیمانکار می بایست کار خود را شروع می کرد اما این روند کند سبب سخت تر شدن کارها می شود.

اوسط اکبری مقدم یادآور شد: باید پیمانکار توضیح بدهد که چرا تا کنون کار را آغاز نکرده در حالی که یک ماه و۱۸روز است مقدمات کار انجام شده است.

وی افزود: اگر پرداختی به پیمانکار صورت گرفته باید کار را انجام می داد و اگر مطالباتی دارد، باید هرچه سریعتر این پرداخت به پیمانکار انجام شود.

این مسئول گفت: باید در این جلسه زمانبندی لازم برای ساخت سوله و سایت مشخص شود.

اوسط اکبری مقدم با اشاره به اینکه قالب بندی سوله به بارندگی مربوط نمی شود، گفت: یکماه است که پیمانکار هیچ کاری انجام نداده، ما به مردم قول داده ایم.همه ما که در این جلسه هستیم مدارک مهندسی و دکتری داریم و وقتی کاری انجام نمی دهیم، مردم شاکی می شوند که چرا اینها که مدعی هستند هیچ کاری انجام نمی دهد.
وی افزود: پیمانکار می گوید که مشکل مالی ندارم پس باید از فردا کار را آغاز کند.

معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه ما تعهدی داریم که باید انجام شود، افزود: وقتی تعهدی بر گردن ما است یا می توانیم انجام دهیم یا نمی توانیم! ساخت سوله ربطی به هیچ چیزی ندارد. حداکثر در یکماه باید سوله ها ساخته شود بنابراین از همینجا اعلام می‌کنم به صورت مستقیم خودم پای کار خواهم بود.

وی ادامه داد: بنده تعهد می کنم اگر بعد از نصب سوله پیمانکار با مشکل مالی مواجه شد، خودم پرداخت خواهم کرد.

اوسط اکبری مقدم در ادامه اظهار داشت: دکتر نوبخت کارگروهی در سازمان برنامه و بودجه کشور برای بحث  پسماند استانهای شمالی تشکیل داده است که ما باید از این ظرفیت استفاده کنیم و اگر خوب عمل کنیم می توانیم این مشکل را برطرف نماییم.

معاون استاندار گیلان خاطر نشان کرد: باید دستگاه‌ها به تعهدات خود در سراوان که جزو وظایف ذاتی آنها است عمل کنند.

وی در مورد دفن زباله های عفونی در سراوان نیز اظهار کرد: مطب هایی که با علوم پزشکی قرارداد ندارند به بی خطرسازی باید مجاب شوند. بحث پسماند مسئله عمومی است و همه ادارات و دستگاه ها باید مشارکت جدی داشته باشند.

Share