آیت‌الله رمضانی با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود خرافه به عزاداری‌ها

حلقه اتصال بین انسان و خداوند متعال قلب است|امام حسین (ع) مظهر غیرت مطلق است

دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه امام حسین (ع) مظهر غیرت مطلق است، گفت: دشمن امروز به دنبال تحریف عزاداری‌های حسینی است که باید هوشیار باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت الله رضا رمضانی پیش از ظهر دوشنبه آیین مقتل خوانی که در حسینیه هنر رشت برگزار شد، با بیان اینکه با به تعبیر برخی بزرگان در سلوک الی الله قلب خیلی نقش دارند، گفت: حلقه اتصال بین انسان و خداوند متعال قلب است.

وی با اشاره به اینکه جرقه‌های این اتصال نیز از جانب خود خداوند به وجود می‌آید، افزود: زیرا خداوند خود مقلب القلوب است.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) در ادامه با قرائت روایاتی درباره آنچه که در کربلا رخ داده است، اظهار کرد: هر آنچه که در روز عاشورا در کربلا رخ داد همه یاد محبوب و احیای نام خداوند بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های عشق غیرت است، تصریح کرد: امام حسین (ع) به عنوان مظهر غیرت مطلق بود که غیرتمندی خود را در واقعه عاشورا به نمایش گذاشت.

آیت الله رمضانی با بیان اینکه زمانی که از امام حسین (ع) درباره کربلا سوال کردند که کربلا را چگونه دیدید، ایشان در پاسخ به این سوال فرمودند همه چیز در کربلا زیبا است، بیان کرد: این نشان از ارتباط عمیق امام حسین (ع) با معبود دارد.

وی همچنین به برخی از اتفاقات و حوادث قبل از واقعه عاشورا نیز اشاره کرد و گفت: در روز عاشورا یک زیارت مخصوص بوده که تنها مختص حضرت زینب کبری (س) است و در روایات به آن اشاره شده است.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به علاقه فراوان حضرت زینب به امام حسین (ع)، اظهار کرد: ایشان بارها قبل از واقعه کربلا بر سینه و گلوی امام حسین (ع) بوسه زده بودند کاری پیامبر گرامی اسلام با هر بار دیدن امام حسین (ع) انجام می دادند و این سوال پیش می آمد که آیا قرار است برای این سینه و گردن و لبان اتفاق رخ دهد؟

وی در ادامه با اشاره به توطئه دشمنان برای تحریف و ورود خرافه و انحراف در عزاداری‌های امام حسین (ع)، تأکید کرد: باید با برگزاری برنامه‌هایی همانند مقتل خوانی که براساس منبع مستند است از ورود این خرافه‌ها و انحرافات جلوگیری کرد.

Share