وزارت کشور موضوع تشکیل «بخش لوشان» را به هیئت دولت ارجاع داد

منوچهر جمالی، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نامه ایجاد بخش لوشان از طرف وزارت کشور جهت تأیید نهایی به هیئت دولت ارجاع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، منوچهر جمالی در تشریح آخرین اخبار مربوط به روند طرح تبدیل لوشان به بخش اظهار داشت: وزارت کشور با تبدیل شدن لوشان به بخش موافقت کرده است و در تاریخ یکم مرداد نیز نامه آن را جهت بررسی و تأیید نهایی به هیئت دولت ارجاع داده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس با بیان اینکه تبدیل لوشان به بخش حدود ۲۰ سال به عنوان یک مطالبه مطرح بوده عنوان کرد: در مقطعی از زمان حتی تابلوی بخشداری در شهر لوشان نصب و مردم منطقه نیز نسبت به عملی شدن این موضوع امیدوار شده بودند که در ادامه به علت وجود یکسری موانع این کار به نتیجه قطعی نرسید.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از پیگیری‌های خود برای ایجاد بخش لوشان و رایزنی‌های گسترده‌ای که برای عملی شدن این موضوع انجام شده است سخن گفت و ابراز داشت: پرونده ایجاد بخش لوشان در سه سال اخیر بارها از استان به کشور ارسال و در این مدت اصلاحات لازم توسط کارشناسان امر انجام شده است.

جمالی با بیان اینکه موافقت تبدیل لوشان به بخش باید در هیئت دولت بررسی و به رأی گذاشته شود خاطرنشان کرد: بنده به عنوان نماینده مردم از وزارت کشور، فرمانداران، استاندار و مجموعه عواملی که در استان و کشور برای به نتیجه رسیدن طرح ارتقاء لوشان به بخش همکاری کردند نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

نماینده مردم رودبار در مجلس با تأکید بر اینکه احتمالاً تا پایان امسال بحث بخش شدن لوشان جهت اجرا به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ می‌شود افزود: ایجاد بخش رستم‌آباد نیز در مرحله بعدی در دستور کار قرار دارد که البته با توجه به قانون تقسیمات کشوری این موضوع کمی زمانبر است و قطعی شدن آن طول می‌کشد.

وی در مورد روند ساخت مجتمع فرهنگی شهرک ایثارگران منجیل که از زمان آغاز عملیات اجرایی آن بیش از ۲۰ سال گذشته است نیز اظهار داشت: به علت عدم اختصاص اعتباراتی که برای اجرای این طرح تعیین شده بود ساخت این مجتمع هنوز ناتمام مانده که امیدواریم با تزریق اعتبارات استانی روند اجرای آن کمی سرعت بگیرد.

Share