مطمئنیم‌ آمریکا ‌‌علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارد‌‌|زوال دشمن ناشی از زوال عقل سیاسی است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ما در یک جنگ تمام عیار با قدرت‌های بزرگ هستیم گفت: مطمئنیم‌ آمریکایی‌ها ‌‌علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارد‌ چرا که ‌جنگ جدید‌ رژیم صهیونیستی را در معرض تهدید تمام عیار ‌قرار می‌دهد‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح امروز در جمع پاسداران استان در حسینیه ثارالله کرمانشاه اظهار داشت: خوشحالم در جمع سپاهیانی هستم که برای عزت و سربلندی و استقلال میهن اسلامی تلاش و مجاهدت خستگی‌ناپذیری در این خطه مهم و در این دیار ارزشمند انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: همانطور که همه برادران کاملا بر اوضاع مسلط ‌هستند و می‌دانید که ما امروز در یک جنگ تمام عیار با قدرت‌های بزرگ در عالم درگیر هستیم.

سلامی افزود: ائتلافی از شیاطین عالم در قالب‌های کوچک و بزرگ به هم پیوسته‌اند و ما را تحت حداکثر فشارهای سیاسی، اقتصادی، عملیات روانی، تهاجمات فرهنگی، حصر اقتصادی و حتی فشارهای امنیتی و تهدید و ارعاب نظامی قرار می‌دهند.

سلامی بیان کرد: همه قدرت‌های بزرگ جبهه استکبار بر قلب سیاسی عالم اسلام یعنی ایران متمرکز شده‌اند و ما امروز شاهد تمرکز قوای حداکثری دشمن بر پیکره انقلاب و نظام و ملت هستیم و این یک واقعیت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: اما در کنار این واقعیت به ظاهر سخت و تلخ یک حقیقت شیرین و دلنشین و یک بشارت دل‌انگیز شکل گرفته‌ و آن این است که خورشید دشمن به مغرب خود نزدیک شده‌ و دشمن رو به زوال است.

وی گفت: ما از طرفی شاهد افول این تمدن ویرانگر در مغرب عالم هستیم و در نقطه مقابل آن شاهد درخشش و ترنم خورشید پرفروغ اسلام بر نقطه مرکزی سپهر سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عالم هستیم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: چنانچه به تاریخ گذر بزنیم و امروز را مقطعی از یک تاریخ سرنوشت ساز بدانیم هنوز دشمن قدرتمند است، هنوز بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان را در اختیار دارد، هنوز بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی عالم است، هنوز سیطره رسانه‌ای و فضای مجازی و فرهنگی او برتر است و در بسیاری از کشورها و نهادهای سیاسی هنوز سیطره سیاسی دارد.

فرمانده کل سپاه افزود: البته این نگاه برای لحظه‌ای است که به صحنه نگاه می‌کنیم اما با نگاه به روند، دشمن در حال پیر شدن و همه این برتری‌ها در حال فرسوده شدن است و یک افسردگی سیاسی، خستگی، فرسایش و افول و زوال را در تمام ارکان قدرت دشمن می‌بینیم.

سلامی عنوان کرد: چنانچه کمی به عقب برگردیم و تاریخ نزدیک را مرور کنیم اتفاق بزرگی در جهان رخ داده است که به احیای مشق مسلمانان منجر شده ‌و اسلام به نقطه سیاسی مرکزیت عالم بازگشته ‌و در حال تکمیل شاکله جهانی قدرت است.

وی گفت: اسلام امروز ظهور کرده و بعثتی مجدد همانند بعثتی که در زمان پیامبر و با وجود دشمنان ایجاد شد در حال اتفاق است و هیچکس فکر نمی‌کرد مسلمانان بخش‌های مهمی از زمین را تحت تصرف خود درآورند.

سلامی اظهار کرد: به یاد دارید وقتی انقلاب شد این کشور نقطه تمرکز تمام قدرت‌های شیطانی عالم بود و همه آن‌ها دست به دست هم داده بودند تا دوباره تاریخ این کشور را تکرار کنند و شما در اینجا صدای انفجار توپ‌ها و بمبها را می‌شنیدید.

وی افزود: این نشانه تمرکز قوای عالم بود و هیچکس هم باور نمی‌کرد که ایران در آن زمان قادر باشد از چنین جنگی پیروز بیرون آید اما این اتفاق با وجود تصورات جهانی رخ داد و همه تاریخی که در این ۴۰ سال برای اسلام و ایران ساخته شد فراتر از قلمرو تصور و باور ما و دیگران بود.

سلامی بیان کرد: مابه‌تفاوت این تصور و واقعیتی که در بیرون شکل گرفت نصرت الهی بود زیرا جهان با واقعیت اداره می‌شود و باید مجموع قدرتی که به عرصه جنگ می‌آوریم بر قدرت دشمن چیره باشد و در آن زمان شاید برحسب شاخصه قدرت نسبت به دشمن قلیل بودیم اما چیزی باید وجود داشته باشد که این را جبران کند و آن همان نصرت‌های الهی بود و این بار متفاوت از تاریخ صدر اسلام نازل شد.

وی با اشاره به اینکه من معتقدم این بار آن ملائک انسان‌های زمینی بودند گفت: بعثتی که در قالب‌های مردم و دیگر بلاد اسلامی اتفاق افتاد همان حضور ملائک بود و حضور رهبران و امام عظیم‌الشان و ژرف‌اندیشی و اندیشه‌های بلند رهبری که هیچ اندیشمندی در دنیا یارای پرواز در سپهر اندیشه‌های او نبود و نیست عامل اصلی پیروزی بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: من معتقدم آن چیزی که دشمن را اینگونه به زوال کشاند و قدرت ما را افزایش داد و به ما منزلت داد در سه بخش نهفته است که اولی رهبری است.

وی با بیان اینکه زوال دشمن از زوال عقل سیاسی ناشی شده است گفت: در آن طرف رهبری قرار دارد که قدرت را بدون داشتن عقل سیاسی درست به کار می‌گیرد و نظام رهبری که دچار زوال عقل سیاسی است و زمانی که نظامی سیاست را براساس زوال عقل به کار می‌گیرد غیر از هزینه و دور شدن از هدف به هیچ نقطه‌ای نمی‌رسد.

سلامی افزود: در این طرف رهبری قدرت را با حکمت و اراده و فهم تلفیق می‌کند و این چهار عنصر شخصیت رهبر ما را توصیف می‌کند و چنین رهبری می‌تواند یک قدرت بزرگ بسازد.

وی گفت: در دو سوی این جبهه رهبری وجود دارد اما رهبر یک نظام تریلیون‌ها دلار هزینه می‌کند و نتیجه‌ای جز سرگردانی راهبردی و توقف و شکست چیزی دریافت نمی‌کند و در ساز و کار سیاسی می‌ماند؛ این رهبر هزینه می‌کند و دشمن سود می‌برد و بنابراین این رهبر دچار فرسایش و زوال عقل سیاسی است.

سلامی افزود: در سوی دیگر رهبری هدایت می‌کند که حداقل با یک صدم یا شاید یک هزارم هزینه دشمن هزینه می‌کند و پانصد برابر سود می‌برد و منفعت سیاسی و سیطره دشمن را متوقف می‌کند.

وی با طرح این سؤال که چرا دشمن مدام عقب رفته است و آیا این یک واقعیت است یا احساس ما است گفت: ما در کانون جنگ جهانی قرار داشتیم اما امروز آن‌ها متفرق شدند و جبهه وسیع شده و سرزمین‌های اسلامی یکی پس از دیگری از تسلط دشمن خارج شده و عمودهای خیمه سیاسی آن‌ها فرو پاشیده و ارتش‌های بسیاری با منطق انقلاب اسلامی در مقابل آن‌ها شکل گرفته است؛ بنابراین زوال دشمن آرزو نیست و واقعیت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: این ارتش‌های اسلامی پیروزی می‌آفرینند و نظام‌ها را حفظ می‌کنند و برخی از نظام‌ها را فرو می‌پاشانند و قدرت‌های ثروتمند را نابود می‌کنند در صورتی که خود به ظاهر فقیر هستند و در لبنان و فلسطین شاهد این موضوع هستیم.

سلامی با بیان اینکه زمانی فلسطین با سنگ می‌جنگید اما امروز تمام سرزمین تحت اشغال صهیونیست نقطه تلاقی آتش از جنوب و شمال فلسطین اشغالی است گفت: حزب‌اللهی که ۱۳ سال پیش در ۳۳ روز اسراییل را شکست داد امروز یک نیروی قدرتمندی است که ده‌ها برابر نسبت به این تاریخ تجربه و عقل در کیفیت و کمیت و تدبیر داشته است و به اندازه شکست دادن تمام عیار رژیم صهیونیستی قدرت ساخته اما رژیم صهیونیستی چون به اشباع قدرت رسیده متوقف شده است.

وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب از احتمال سقوط و فروپاشی این رژیم در سال‌های آینده سخن می‌گوید زیرا شرایط فراهم است اما مقدمات هنوز شکل نگرفته ‌‌یا به بیانی شکستن رژیم در عمل بسیار آسان است اما مقدمات آن هنوز فراهم نیست و این اتفاقی است که رخ داده است.

سلامی گفت: دشمن مجبور شد از دوردست از پناهگاه وارد شود و انقلاب سبب شد دشمن از پناهگاه خارج شود و مستقیم به صحنه آید و گسترش یابد و پیشانی جبهه تقسیم شده و قدرت تمرکز را از دست داده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمن نمی‌تواند بر ایران تمرکز کند زیرا ایران به مفهوم جنگ جغرافیایی وسیع است و همه جا فورانی از جنگ و آتش و خطر در مقابل دشمن است.

وی بیان کرد: کدام تدبیر و سیاست اینگونه زیبا، محسوس و قابل ارزیابی و اندازه‌گیری می‌تواند این‌چنین افزایش قدرتی متکی بر ظرفیت بومی و متصل به منبع جوشش تدبیر و الهام خلق کند که دشمن در هر نقطه‌ای که بیاید دیواری در مقابل او باشد و همه اینها از قدرتی به نام انقلاب شکل گرفته که با آن بازی جنگ می‌کند.

سلامی گفت: در سوریه، لبنان، فلسطین و همه جا قدرتی شکل گرفته و دشمن می‌داند هر جنگ جدیدی ممکن است رژیم صهیونیستی را در معرض تهدید تمام عیار و سقوط بازگشت‌ناپذیر قرار دهد.

وی افزود: بعضی از متحدان آمریکا در منطقه، آمریکا را تشویق به جنگ می‌کردند اما فهمیدند که جنگ با ایران نظام سیاسی آن‌ها را در معرض تهدید قرار می‌دهد و بنابراین سکوت کردند و مطمئن هستم امروز صهیونیست‌ها و متحدان منطقه‌ای علاقه‌ای به جنگ ندارد زیرا می‌دانند جغرافیای این جنگ وسیع است و نتیجه را می‌دانند.

سلامی با بیان اینکه رهبری، اسلام و مردم سه عنصر قدرت بخش هستند و تجمع در قدرت ایجاد می‌کنند عنوان کرد: این میدان سیاسی انقلاب است که دشمن را در این مرحله متوقف می‌کند و یک بازدارندگی معتبر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبار قدرت از خود او مهم‌تر است گفت: قدرت بدون منطق و تدبیر برعکس عمل می‌کند اما امروز ما از این موهبت برخوردار هستیم که این آرایش قدرت به گونه‌ای ساخته می‌شود که هیچکس نمی‌تواند آن را زایل کند.

سلامی بیان کرد: گاهی دشمن می‌خواهد نفوذ خود را کاهش دهیم و اگر بخواهیم هم نمی‌توانیم زیرا قدرت‌های شکل گرفته ناشی از ایمان و باور هستند و این قدرت‌ها هرگز زایل‌شدنی نیستند و امروز ما در چنین وضعیتی قرار داریم.

وی گفت: ما دارای یک ارکانی از قدرت حتی در درون هستیم و آنچه در بیرون شکل گرفته عربستان و امارات را عاجز کرده و کرک و پشم آن‌ها را ریخته و صهیونیست‌ها را به سکوت و ترس و دروغگویی واداشته‌ و این سیمای ابرقدرت نیست که یک قدرت را با دروغ متوازن کند.

سلامی افزود: دشمنان از هر زوایه‌ای که می‌آیند می‌شکنند آنچنان که در چند ماه اخیر مشاهده کردید تسلط تدبیر، روح و روان و جنگ‌افزار بود و این قدرت واقعی است و قدرت واقعی یعنی قدرتی که بتواند اراده ملت از کوچک و بزرگ را با خود حمل کند در غیر این صورت قدرت نیست.

وی عنوان کرد: امروز ایران از چنین قدرتی برخوردار است و آنچه را اراده کند تحقق می‌بخشد زیرا سه عنصر رهبری، اسلام و مردم با هم پیوند ناگسستنی دارند و تجلی حقیقت روح اسلام هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: رهبری نماد درخشان اسلام در عالم است و مردم نیز در دامنه این قله رفیع فضیلت و تقوا و شجاعت سختی‌ها را تحمل می‌کنند.

سلامی گفت: شما برادران که لباس جهاد را به تن کرده‌اید این لباس عزت مسلمانان است و به تعبیر امام علی(ع) در جهاد تنها به روی بندگان خاص باز می‌شود.

وی افزود: شما سپر مسلمانان هستید و در مقابل هر دشمن با هر دیدگاه و ابزاری می‌ایستید و قلب‌های مطمئن شما امروز مایه زیبایی رخسار انقلاب است و چنانچه کسی این لباس جهاد را از تن درآورد لباس ذلت به تن می‌کند.

وی افزود: شما امروز این فرصت را پیدا کردید و خداوند شما را برگزیده است پس حق جهاد را به جا آورید زیرا پاسداران سفیران رحمت مهربانی، عطوفت، اخوت و مهرورزی و بشارت برای مردم و مظاهر رحمت خداوند هستند.

وی با بیان اینکه ما برای ماندن در قائله‌ای عظیم یک تکیه‌گاهی وسیع به نام مردم در اختیار داریم که باید به آن‌ها تکیه کنیم گفت: همه مردم از آن ما هستند و ما از مردم و با مردم و برای مردم هستیم و این شعاعر ما است.

سلامی خطاب به پاسداران گفت: برای اسلام شرح صدر داشته باشید و زود عصبانی نشوید و همچون دریا آرام، باوقار، پرظرفیت باشید و بزرگی ما در کوچکی در مقابل این ملت است.

Share