لباس غواصی بپوشید و در کف اقیانوس دنبال پهپادتان بگردید!

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده اظهار داشت: «ایرانی‌ها به دنبال پهپادشان هستند لباس غواصی‌ بپوشند و در کف اقیانوس دنبال آن بگردند.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از یورونیوز، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده روز سه‌شنبه بار دیگر بر ساقط کردن یک پهپاد ایرانی تاکید کرد. این در حالی است که ایران این مساله را تکذیب کرده و آن‌را یک «دروغ بزرگ» خوانده است.

ترامپ در دیدار روز دوشنبه ۲۲ ژوییه خود با عمرخان، نخست وزیر پاکستان گفت با اینکه رهبران ایران مذهبی هستند «اما دروغ می‌گویند.»

او همچنین گفت که اگر «ایرانی‌ها به دنبال پهپادشان هستند لباس غواصی‌ بپوشند و در کف اقیانوس دنبال آن بگردند.»

ترامپ تاکید دارد که شواهد زیادی مبنی بر ساقط کردن این پهپاد توسط نیروهای نظامی آمریکا وجود دارد.

او در همین زمینه گفت: «ما به پهپاد آنها شلیک کردیم، خب ما مجبور شدیم به آن شلیک کنیم. پهپاد سقوط کرد و شما می‌دانید چطوری پایین‌ آمد، با استفاده از تکنولوژی جدیدی که بسیار جالب است.»

به گفته رییس جمهوری ایالات متحده «شواهد زیادی وجود دارد، کف اقیانوس را نگاه کنید.»

مساله ساقط شدن پهپاد ایرانی هنوز از سوی مقام‌های ایران تایید نشده است. چندی پیش ایران یک پهپاد آمریکایی را ساقط کرد و لاشه آن را نیز به نمایش گذاشت. آمریکا هنوز آثاری از پهپاد ساقط شده و یا لحظه شلیک و نحوه فرود آمدن این پهپاد نمایش نداده است.

سپاه پاسداران ایران چندی پیش در واکنش به سخنان ترامپ و در تکذیب ادعای او ویدئوی تصویربرداری پهپاد ایرانی از ناو آمریکایی باکسر را منتشر کرد.

این در حالی است که آقای ترامپ اعلام کرده بود ناو یواس‌اس باکسر یک پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز و پس از نزدیک شدن بیش از حد به آن، سرنگون کرده است.

Share