مدیرکل بهزیستی گیلان:

نگاه خود را به محرومین جامعه عوض کنیم | آسیب‌های اجتماعی یک شبه ایجاد نمی‌شوند

دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان در این نشست گفت: باید تلاش کنیم تا سنت‌ها و هویت شهر رشت را دوباره احیا شود و حس تعلق را در مردم بالا ببریم، بایستی نگاه فرهنگی ما را به مقوله محرومین جامعه عوض کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان در نشست با اعضای شورای شهر رشت گفت: باید تلاش کنیم تا سنت‌ها و هویت شهر رشت را دوباره احیا شود و حس تعلق را در مردم بالا ببریم، بایستی نگاه فرهنگی ما را به مقوله محرومین جامعه عوض کنیم در تمام دنیا مدیریت شهری یکپارچه است باید زمینه ها را برای همکاری همه جانبه با کلیه سازمان ها آماده کنیم.

وی افزود: امروزه اورژانس اجتماعی (۱۲۳) یک ظرفیت است باید در کنار شهرداری قرار بگیرد، برای ارائه خدمات در حوزه اجتماعی و خدمات شهری شهرداری می توانیم همکاری خوبی در جهت آگاه سازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشیم. زیرا آسیب های اجتماعی یک شبه ایجاد نمی شوند آسیب های اجتماعی یک کوه یخی است و مقدمه ای دارد. امروزه ( ماشین قسطی، جاده غیر استاندارد و … ) همه به عنوان آسیب اجتماعی محسوب می شوند.

دکتر حسین نحوی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر ۴۶ هزار خانوار دارای معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند و بیش از ۱۸ هزار خانوار بی سرپرست به صورت مستقیم تحت پوشش ما هستند، در شهر رشت بیش از ۶ هزار خانوار به صورت مستقیم از خدمات سازمان بهزیستی (دریافت مستمری، وام اشتغال، حمایت تحصیلی فرزندان و … ) در حال استفاده هستند.

وی افزود: دارای ۲۳ کمپ ترک اعتیاد برای افراد داوطلب در شهر رشت هستیم و  از سال گذشته معتادین متجاهر هم به ما اضافه شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان در پایان گفت: باید با همکاری هم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و شرایطی را در جهت ایجاد نشاط شهروندان با استفاده از ظرفیت ها فراهم کنیم.

Share