رونمایی هیوندایی از اولین اتوبوس تمام الکتریکی و دو طبقه+ تصاویر

هیوندای از اولین اتوبوس دو طبقه تمام الکتریکی خود در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک در کره جنوبی رونمایی کرد. موتور اتوبوس نیز با استفاده از قدرت باتری‌ها توانی حدود ۳۲۱ اسب‌بخار را برای این وسیله نقلیه ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از سی نت، هیوندای از اولین اتوبوس دو طبقه تمام الکتریکی خود در راستای کاهش آلودگی هوا و ترافیک در کره جنوبی رونمایی کرد.

اتوبوس تمام الکتریکی و دو طبقه هیوندای با یک مجموعه باتری ۳۸۴ کیلووات ساعتی پلیمری، با هر بار شارژ  مسافت ۳۰۰ کیلومتری می‌پیماید. هیوندای اعلام کرده تمام فرآیند شارژ این خودرو-با استفاده از دستگاه شارژ سریع- حدود ۷۲ دقیقه طول می‌کشد.

اولین اتوبوس تمام الکتریکی و دو طبقه هیوندای (+عکس)

موتور  اتوبوس نیز با استفاده از قدرت باتری‌ها توانی حدود  ۳۲۱ اسب‌بخار را برای این وسیله نقلیه ایجاد می‌کند. سیستم تعلیق مستقل برای رانندگی بهتر و گزینه‌های ویژه برای مانورپذیری راح‌تر از دیگر ویژگی‌های ایین اتوبوس دو طبقه هستند.

بیونگ وو هوانگ، مدیر تیم مهندسی خودروهای تجاری پیشرفته هیوندای در این خصوص گفت: این اتوبوس دو طبقه یک خودروی دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود و با تمامی روندهای سازگار با محیط زیست در اقصی نقاط جهان هماهنگی کامل دارد.

این خودرو به بهبود کیفیت هوا کمک کرده و با ظرفیت بالای انتقال افراد به بهبود فرآیند ترافیک کمک می‌کند.

اولین اتوبوس تمام الکتریکی و دو طبقه هیوندای

اتوبوس جدید کره‌ای‌ها ظرفیت ۷۰صندلی را دارد. ۱۱ صندلی در طبقه اول و ۵۹ صندلی دیگر در طبقه بالا قرار دارد. طبقه اول به افراد معلول یا دارای اختلال حرکتی اختصاص دارد.

از ویژگی‌های ایمنی پیشرفته این اتوبوس می‌توان به سامانه بازدارنده برخوزد از جلو و دستیار کمکی نگه دارنده بین خطوط اشاره کرد.

اولین اتوبوس دو طبقه تمام الکتریکی در نمایشگاه “زمین، زیرساخت و فناوری حمل و نقل ” در کره جنوبی به نمایش درخواهد آمد.

Share