مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان خبرداد:

تهیه و تصویب برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری در قالب ۱۴۶ پروژه در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه در سه شهر گیلان اجرای بازآفرینی شهری در حال انجام است گفت: از بین ۵۲ شهر گیلان بافت فرسوده ۲۳ شهر تعیین تکلیف شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ماکان پدرام در سومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی استان گیلان با رویکرد تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اشاره به اقدامات مشترک بازآفرینی استان با اداره کل راه و شهرسازی اظهار کرد: تعداد ۵۸ پروژه در محدوده‌ها و محلات هدف بازآفرینی شهرهای رشت، آستانه‌اشرفیه، لنگرود، لاهیجان و بندر انزلی مشمول اعتبارات شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰۳ هزار و ۵۶۱ میلیون ریال برای ۵۸ پروژه بازآفرینی در گیلان اعتبار در نظر گرفته‌شده افزود: تاکنون ۲۰ درصد از منابع مذکور به‌صورت متمرکز در اختیار شرکت بازآفرینی شهری قرارگرفته که بخشی صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بازآفرین شهری استان شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به عملکرد این اداره کل در حوزه بافت‌های فرسوده گفت: از بین ۵۲ شهر گیلان ۲۳ شهر در اجرای طرح بازآفرینی شهری تعیین تکلیف شده و سه شهر نیز در حال انجام است.

پدرام از تهیه و تصویب برنامه اقدام مشترک بازآفرینی شهری در قالب ۱۴۶ پروژه در گیلان خبر داد و بیان کرد: ۷۰ پروژه با ابلاغ اولیه ۴۳ میلیارد ریال در قالب طرح بازآفرینی شهری در استان گیلان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از اعتبارات بازآفرینی شهری در گیلان جذب‌شده تصریح کرد: هشت میلیارد تومان از ۴۰ میلیارد اعتبار تخصیصی بازآفرینی شهری در استان جذب‌شده و از طریق تفاهم‌نامه همکاری و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام اجرایی می‌شود.

Share