امکان اجرای کامل نظام رتبه‌بندی وجود ندارد | برنامه‌ای به نمایندگان ارائه نکردم، فقط جهت‌گیری بود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه مهم‌‎ترین مأموریت در دوره سرپرستی‌ وزارت آموزش و پرورش اجرای دقیق پروژه مهر است، گفت: با بودجه ۲ هزار میلیارد تومانی در نظر گرفته شده، امکان اجرای کامل نظام رتبه بندی وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، سید جواد حسینی با اشاره به آخرین سوابق خود در وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: مدیر کلی آموزش و پرورش خراسان رضوی آخرین سمت بنده در آموزش و پرورش بود که البته همزمان در همین دوره مسئولیت ۱۰ دبیرخانه کشوری را نیز به عهده داشتم.

امکان اجرای کامل نظام رتبه بندی نیست

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره امکان اجرای نظام رتبه بندی معلمان با توجه به اختصاص بودجه محدود ۲ هزار میلیارد تومانی برای این مهم، گفت: با این بودجه در نظر گرفته شده امکان اجرای کامل نظام رتبه بندی وجود ندارد ولی با توجه به محدودیت منابعی که دولت با آن مواجه است با همین بودجه می‌‎توان رتبه بندی معلمان را کلید زد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم برای اجرای کامل نظام رتبه بندی از اعتبارات بیشتری متناسب با ظرفیت‌های دولت استفاده کنیم، اجرای نظام رتبه بندی را یکی از ضروریات وزارت آموزش و پرورش برشمرد.

برنامه‌ای به نمایندگان ارائه نکردم، فقط جهت گیری بود

حسینی با اشاره به حضورش در کمیسیون آموزش، گفت: در این نشست به هیچ عنوان برنامه‎ای ارائه نکردم بلکه فقط جهت‌گیری‌ها را مطرح کردم. برنامه‌ای که ظرف یک هفته تدوین شود، قطعا برنامه درست و جامعی نیست و در حال حاضر بر روی تدوین برنامه‌ای عملیاتی متمرکز هستیم.

وی با یادآوری اینکه مهم‌‎ترین مأموریتی که برای دوران سرپرستی تعریف شده اجرای درست پروژه مهرماه است، اضافه کرد: تبلور اقداماتی که در آموزش و پرورش انجام می‌گیرد در پروژه مهر بوده که برنامه‌ریزی‌ها برای آن در دست اقدام است.

تلاش برای جذب اعتبارات بیشتر ادامه دارد

حسینی تأکید کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه فصل بودجه ریزی است، تلاش خود را برای جذب اعتبارات بیشتر برای حوزه آموزش و پرورش در دست اقدام داریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نخستین نشستش با نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: نمایندگان عمیقاً به مسائل آموزش و پرورش آشنا هستند و تلاش خواهیم داشت در جهت حل این مسائل گام برداریم.

 

Share