قیمت مواد غذایی حتی در مغازه های یک خیابان نیز با یکدیگر متفاوت است

پیشنهاد یک نماینده برای مقابله با گرانی | مردم از حجم خریدهای خود کم کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج در مجلس با بیان اینکه مردم باید با افزایش قیمت مواد غذایی از خرید خودداری کنند، گفت: اگرچه مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند اما حجم خریدها نیز در این مدت بیشتر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توجه مسئولان اجرایی به کنترل قیمت مواد غذایی در آستانه فرارسیدن ماه رمضان، گفت:افزایش قیمت مواد غذایی به معضل همیشگی کشور تبدیل شده و باید تدابیر لازم برای جلوگیری از گرانی اقلام خوراکی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه اندیشیده شود.

ضرورت برخورد با تنوع قیمتی در بازار

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مواد غذایی حتی در مغازه های یک خیابان نیز با یکدیگر متفاوت است، افزود: برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی در ایام خاص باید نظارت دستگاه‌های نظارتی تشدید شود.

مردم باید در برابر افزایش قیمت‌ها مقاومت کنند این در حالی است که با گرانی اقلام خوراکی به جای اینکه حجم خرید کاهش پیدا کند و مردم از حضور در بازار خودداری کنند استقبال بیشتری از خرید صورت می‌گیرد و تمایل آنها برای خرید افزایش پیدا می‌کند

وی با بیان اینکه اگر مردم خرید نکنند قیمت بسیاری از کالاها ارزان می‌شود، اظهار کرد: مردم باید در برابر افزایش قیمت‌ها مقاومت کنند این در حالی است که با گرانی اقلام خوراکی به جای اینکه حجم خرید کاهش پیدا کند و مردم از حضور در بازار خودداری کنند استقبال بیشتری از خرید صورت می‌گیرد و تمایل آنها برای خرید افزایش پیدا می‌کند.

حجم خرید مردم با افزایش قیمت‌ها بیشتر می‌شود

این نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس دهم با بیان اینکه مردم باید با افزایش قیمت مواد غذایی از خرید خودداری کنند، خاطرنشان کرد: اگرچه مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند اما حجم خریدها نیز در این مدت بیشتر شده، ممکن است مردم در برابر خرید مدتی مقاومت کنند اما پس از چند روز مجددا به سمت بازارها روانه می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلوگیری از افزایش قیمت‌ها فرمایشی نیست و باید با نظارت، کنترل موثر و همکاری مردم از آن جلوگیری شود.

Share