دولت برای مهار گرانی‌ها هیچ برنامه مشخصی ندارد | حقوق‌ها با هزینه زندگی همخوانی ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس تجدید نظر دولت در سیاست‌های تنظیم بازار را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت برای مهار گرانی‌ها هیچ برنامه مشخصی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری با بیان اینکه مسئولان بازار را کاملاً رها کرده و برای مهار گرانی‌ها هیچ برنامه‌ای ندارند اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی به بسیاری از اقشار جامعه سرایت کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس از عدم نظارت درست مسئولان ذیربط در حوزه بازار و حمایت از حقوق مصرف کنندگان انتقاد کرد و ابراز داشت: به علت ناکارآمدی و ضعف برخی از مسئولان و عدم برخورد درست و قاطع آنان با متخلفان اقتصادی،‌ شرایط بازار به وضعیت اسفبار فعلی کشیده شده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با تأکید بر اینکه بسیاری از اقشار جامعه دچار مشکلات شدید اقتصادی و معیشتی هستند عنوان کرد: مبالغی که به عنوان حقوق و دستمزدهایی به اقشاری نظیر فرهنگیان و کارگران داده می‌شود به هیچ عنوان با هزینه‌های سرسام‌آور زندگی مردم همخوانی ندارد.

افتخاری تصویب قوانین متعدد توسط مجلس و عدم اجرای درست و اصولی آن‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی را یکی از گله‌مندی‌های شدید مردم از مسئولان دانست و افزود: بعد نظارتی مجلس باید تقویت شود از طرف دیگر مجلس تمام سعی خود را برای احقاق حقوق مردم انجام می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت اقتصاد کشور روز به روز در حال متزلزل شدن است عنوان کرد: مسئولان برای اصلاح وضعیت معیشتی و جهت رفع نگرانی‌های مردم، باید مسائل حاشیه‌ای را کنار بگذارند و با ریشه‌یابی و کارشناسی دقیق معضلات، اسباب رفع آن را هر چه سریع‌تر فراهم کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس از حضور بسیاری از نمایندگان دولت و وزراء در جلسات غیرعلنی مجلس برای واکاوی مشکلات اقتصادی سخن گفت و تصریح کرد: وضعیت اقتصادی کشور به علت اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمن بحرانی است و رفع مشکلات فعلی به همت همه مسئولان نیازمند است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس رسیدگی به معضلات و مشکلات ایجاد شده برای قشرهای مختلف مردم را ضروری خواند و ابراز داشت: مشکلات و موانع ایجاد شده بسیار پیچیده هستند هر چند که دولت و مجلس در این میان، برای تثبیت شرایط اقتصادی از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کنند.

Share