دلق‌پوش: گیلان رتبه یک کشوری در حوزه تنظیم بازار را کسب کرد!

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: به گزارش و اعلام معاونت امور بازرگانی وزارت صمت در گردهمایی روسای سازمان های صمت کشور، استان گیلان رتبه اول تنظیم بازار در کشور را کسب نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرهاد دلق پوش طی نشست با روسای اتاق های اصناف، روسای ادارات صمت و مدیران تعزیرات حکومتی شهرستانهای شرق گیلان در محل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رودسر، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضاهای عمومی مصرف کنندگان برای خرید برخی کالاها و مایحتاج و همچنین با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در بازار و ضرورت هم افزایی و استفاده از همه ظرفیتهای موجود در اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی جهت پایش و نظارت و کنترل بر بازار با رویکردی پیشگیرانه حائز اهمیت می باشد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان اضافه کرد: ادارات صمت و اتاقهای اصناف شهرستانها همگام با مرکز استان همواره پیشتاز و طلایه‌دار در صحنه‌های اقتصادی بوده‌اند و امروز نیز به تاسی از منویات مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید فعالیت‌های خود را برنامه ریزی می نمایند.
وی تصریح کرد: در واقع روسای ادارات شهرستانها بازوان توانمند مدیریت اقتصادی و زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت در استان هستند.
دلق پوش همچنین گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در اتاقهای اصناف شهرستانها برای اجرای موفق طرح های نظارتی، می توان تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر عرضه محصولات و قیمت ها به صورت ویژه درماه پر فضیلت رمضان اتخاذ نمود.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا معاونت و نظارت بازرسی سازمان با برگزاری گشت‌های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، بهداشت، استاندارد و همچنین کارشناسان اتحادیه‌های مربوطه و…، نسبت به رسیدگی گزارشات و شکایات مردمی در اسرع وقت اقدام خواهد کرد .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار عنوان کرد: به گزارش و اعلام معاونت امور بازرگانی وزارت صمت در گردهمایی روسای سازمان های صمت کشور، استان گیلان رتبه اول تنظیم بازار در کشور را کسب نموده است و این امر با نظارت صحیح و تعادل در بازار و ایجاد انگیزه، در نتیجه با کاهش التهاب در بازار و تلاشهای همه اعضای کارگروه تنظیم بازار در کل استان به نتیجه مطلوب رسیده است.
گفتنی است در ادامه فرماندار شهرستان رودسر و سایر حاضرین به ارائه نظرات و تبیین سازو کارهای مناسب جهت تنظیم بازار و رونق تولید پرداختند.

بخندیم یا گریه کنیم؟

به گزارش دیارمیرزا اظهارات دلق پوش درباره کسب رتبه نخست گیلان درحالی صورت می گیرد که طی ماه‌های اخیر ستادی به عنوان تنظیم بازار ماهیت کارکردی خود را از دست داده است و به دلیل ناکارآمدی برنامه ها و تدابیر اندیشیده شده روزی نیست که مردم با مشکل گرانی و کمبود مایحتاج اولیه زندگی رو به رو نشده باشند! از تشکیل صفهای طولانی برای دریافت گوشت منجمد یخ زده در رشت و سایر نقاط گیلان گرفته تا افزایش سه برابری قیمت گوشت قرمز، از کمبود شکر در بازار گرفته تا رب گوجه و رشد فزاینده قیمت برنج و همه آنها نشان دهنده این است که ستاد تنظیم بازاردر سراسر کشور خودش تنظیم نیست و وجود چنین ستادی محلی از اعراب ندارد!

Share