کاهش تعداد مسافران ورودی به گیلان | کاهش ۶۰.۱۳ درصدی میزان اقامت

امیر انتخابی تعداد مسافران ورودی (زمینی و هوایی) به استان را ۱ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۱ نفر دانست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۵.۵۸- درصدی رو به رو بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شهرورد امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با بیان این مطلب که استان گیلان از استان های گردشگر پذیر کشور است، اظهار کرد: براساس گزارش ستاد هماهنگی خدمات سفر استان از تاریخ ۲۷ اسفند لغایت اول فروردین سال ۹۸ تا کنون تعداد وسایل نقلیه ورودی به استان  ۳۰۵ هزار و ۵۲۴ دستگاه خودرو بوده که با کاهش ۵.۱۶- درصدی همراه بوده است.

وی تعداد مسافران ورودی (زمینی و هوایی) به استان را ۱ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۱ نفر دانست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۵.۵۸- درصدی رو به رو بوده است.

امیرانتخابی در بخش دیگری از اظهارات خود به مسافران اقامت کننده در مراکز اقامتی ثابت و موقت استان اشاره کرد و گفت: در این بخش تعداد ۳۴۶ هزار و ۳۱۵ نَفَر-شب اقامت به ثبت رسیده است که با کاهش ۶۰.۱۳- درصدی همراه هستیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از بازدید ۱۹ هزار و ۴۹۳ نفر از موزه‌ها و بناهای تاریخی گیلان خبر داد و افزود: در این بخش نیز با کاهش ۱۶.۸۰- درصدی مواجه هستیم.

امیر انتخابی در پایان گفت: درصد اشغال تأسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل ۴۳.۳۷ درصدی است.

Share