رشد ۷۱ درصدی حضور گردشگران خارجی در گیلان | اماکن تاریخی مقصد نخست گردشگران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان از رشد ۷۱ درصدی حضور گردشگران خارجی در گیلان و اقامت آن‌ها در واحدهای بوم گردی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حمیدرضا آذرپور با بیان اینکه حضور گردشگر در استان گیلان باعث رشد اقتصادی منطقه می‌شود اظهار کرد: استان گیلان دارای ظرفیت بسیار بالایی به لحاظ بوم گردی، اماکن تاریخی و تفریحی است که می‌تواند به رشد و ‌توسعه استان گیلان کمک کند.

وی با اشاره به میزان گردشگر وارد شده به استان گیلان گفت: در پایان دور اول سفرهای نوروزی ۵۹۳ هزار خودرو وارد استان گیلان شده که منجر به اقامت یک‌میلیون مسافر در استان شده است که امیدوارم این روند ادامه پیدا کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان با اشاره به اینکه در رابطه با حضور گردشگران خارجی در استان رشد ۷۱ درصدی را شاهد بودیم، بیان کرد: در ایام نوروز شاهد حضور بسیاری از گردشگران خارجی در استان گیلان بوده‌ایم که بیشتر در واحدهای بوم گردی اقامت یافته‌اند و‌ این امر نشان‌دهنده اهمیت بوم گردی است.

آذرپور با تأکید بر توجه مسؤولان به مکان‌های تاریخی استان افزود: بیشترین میزان بازدید گردشگران خارجی و داخلی از شهر و اماکن تاریخی مانند ماسوله و قلعه رودخان بوده که نشان‌دهنده اهمیت بالای این مکان‌ها در استان گیلان است که قطعاً توجه به این مکان‌ها باعث رشد منطقه می‌شود.

Share