طبق آمار موجود؛

چند میلیون ایرانی خارج از کشور یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟

رئیس هیئت تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه دولت باید طبق قانون یارانه نقدی دهک‌های بالای جامعه را حذف کند گفت: دولت، ماهانه به ۶ الی ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور یارانه پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، جبار کوچکی‌نژاد، رئیس هیئت تحقیق و تفحص از هدفمندی یارانه‌ها، با بیان اینکه دولت طبق قانون باید یارانه نقدی دهک‌های بالای جامعه را حذف کند، اظهار داشت: متاسفانه دولت تاکنون به دلایل مختلف حاضر به اجرای این قانون نشده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید حدود ۲۰ میلیون نفر از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، افزود: دولت با عدم حذف دهک‌های بالا خلاف قانون عمل کرده است.

رئیس هیئت تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه حدود ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند، اضافه کرد: طبق آمار، دولت، ماهانه به ۶ الی ۷ میلیون ایرانی خارج از کشور نیز یارانه پرداخت می‌کند؛ این در صورتی است که طبق قانون یارانه این افراد نیز باید قطع شود که متاسفانه دولت در این زمینه نیز قانون را اجرا نکرده است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاعات همه ایرانی‌ها در مراکز آمار ثبت شده است؛ بنابراین شناسایی دهک‌های بالا به راحتی امکان پذیر است اما دولت اراده‌ای برای حذف دهک‌های بالا ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس از دولت می‌خواهد که سال آینده دهک‌های بالا را از دریافت یارانه حذف کند، گفت: باید دید سیاست‌های دولت در بخش یارانه در بودجه سال آینده چگونه است؛ البته طبق شنیده‌ها گویا دولت حذف یارانه‌ها را به استان‌ها تنفیذ کند.

Share