ایران‌خودرو و سایپا مثل شرکت‌های آمریکایی‌ قوانین تحریم را علیه ملت اجرا می‌کنند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز می‌بینیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت دنباله‌روی دلالان و واسطه‌ها شده و وضعیت طوری است که انگار ایران خودرو و سایپا جزو شرکت‌های آمریکایی شده و قوانین تحریم را نسبت به ملت ایران اجرایی می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بودجه سال ۱۳۹۸ به هیچ وجه امیدی به انجام پروژه‌های عمرانی نیست، اظهار کرد: در خصوص اشتغال جوانان و کاهش بیکاری برنامه‌ای نداریم و به معیشت مردم و اقشار آسیب‌پذیر عنایتی صورت نگرفته و چیزی در بودجه عاید فرهنگیان، کارمندان و بازنشستگان نمی‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: من متعجبم از این‌که آن همه وزارتخانه و سازمان‌های عریض و طویل دولتی نتوانستند لایحه بودجه‌ای کامل به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند، بلکه توپ را در حیات مجلس شورای اسلامی انداخته، در صورتی که دخالت و تغییرات در مجلس شورای اسلامی کمتر از ۱۰ درصد می‌تواند باشد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: افزایش حدود ۱۵ درصدی حقوق با تورم بیش از ۵۰ درصد چگونه معادله‌ای است؟ و کدام اقتصاددان و ریاضیدان در دولت و مجلس شورای اسلامی می‌تواند آن را حل نماید.

بیگلری ادامه داد: دلار ۱۹ تومانی ۱۰ تومان شده است، اما قیمت‌ها همچنان سرجای خود است و از مبارزه با گرانفروشی خبری نیست. جلوگیری از صادرات، گوشت و کالاهای اساسی فقط شعارش را شنیده‌ایم و هر روز شاهد افزایش قیمت کالاها به خصوص گوشت هستیم.

وی با اشاره به وعده رییس جمهوری مبنی بر ایجاد اشتغال یک میلیونی در هر سال اظهار کرد: آقای روحانی جوانان امروز منتظر انجام وعده هستند و چون دست‌شان به شما نمی‌رسد از شما سوال می‌کنم. خودتان بفرمایید ما چه جوابی به آن جوانان بدهیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که وزیر آموزش و پرورش باید حداقل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان و رتبه‌بندی آنان را انجام دهد، اضافه کرد: آقای بطحائی شما باید به استخدام پیش‌دبستانی‌ها، نهضتی‌ها، حق‌التدریسی‌ها و سرباز معلم‌ها را عملی کنید.

وی همچنین در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: آقای رحمانی از شما که چندین دوره نماینده مردم بوده‌اید و از جنس مجلس شورای اسلامی هستید انتظار می‌رفت که نابسامانی در حوزه تولید و تحویل کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم را از بین ببرید و باعث ایجاد آرامش در بازار شوید، اما سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و چند هزار بازرس صنعت، معدن و تجارت در کجای نظارت بر قیمت‌ها هستند.

نماینده مردم سقز ادامه داد: در حوزه تولید خودرو و قیمت‌گذاری آن امروز می‌بینیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت دنباله‌روی دلالان و واسطه‌ها شده و هر روز یک قیمت به مردم اعلام می‌شود و وضعیت طوری است که انگار ایران خودرو و سایپا جزو شرکت‌های آمریکایی شده و قوانین تحریم را نسبت به ملت ایران اجرایی می‌کنند.

بیگلری افزود: با وجود ساخت خودرو و بیش از ۹۰ درصد قطعاتش در داخل چرا باید قیمت خودرو حدود ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کند و حالا در این وضعیت پراید ۴۰ میلیونی را چه‌طور یک کارگر با حقوق یک میلیون می‌تواند خریداری کند؟

Share