رئیس مجمع نمایندگان گیلان خبر داد:

قول مساعد نوبخت برای پیگیری چهار مطالبه اساسی مجمع نمایندگان گیلان

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس از قول مساعد معاون رئیس‌جمهور برای راه‌اندازی مگاهاسپیتال، تخصیص اعتبار برای فاضلاب شهری، حل معضل پسماند و لایروبی رودخانه‌های گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، ولی داداشی در حاشیه نشست مجمع نمایندگان گیلان با معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در تهران اظهار کرد: مجمع نمایندگان گیلان در نشست مشترک با محمدباقر نوبخت، معاون رئیس‌جمهور و رئیس برنامه بودجه کشور چهار مشکل اصلی و اساسی استان را مطرح و قول مساعد دولت را در رابطه با حل آن‌ها گرفته است.

وی جمع‌آوری فاضلاب شهری را نخستین مطالبه مجمع نمایندگان در دیدار مشترک با معاون رئیس‌جمهور نام برد و افزود: در اکثر شهرهای استان ازجمله مرکز استان، شهرهای ساحلی و بندری با معضل و مشکل فاضلاب‌های شهری روبرو هستند که در رابطه با آن معاون رئیس‌جمهور دستور پیگیری و تخصیص اعتبار جهت حل آن‌ها را داده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه حل معضل فاضلاب شهری تنها در شهر آستارا نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار است گفت: اگر دولت به هر یک از شهرهای گیلان اعتباری حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد تومانی اختصاص دهد ممکن است پروژه‌های عمرانی حوزه فاضلاب شهری جان تازه‌ای بگیرند و ساماندهی شوند.

نماینده مردم شهرستان آستارا معضل پسماند و نحوه مدیریت آن را از دیگر دغدغه‌های نمایندگان مردم گیلان در مجلس برشمرد و بیان کرد: معضل پسماند توسط نمایندگان مرکز استان، شرق و غرب گیلان ازجمله دغدغه‌های بود که در دیدار با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مطرح شد و در رابطه با حل آن مقرر شد دولت از ردیف منابع دولتی و جذب بخش خصوصی از طریق بیوتی و یا ماده ۵۶ مجوزهای لازم را تسهیل و صادر کند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی لایروبی رودخانه‌های استان را از دیگر موضوعات مطرح‌شده از سوی مجمع نمایندگان گیلان در نشست مشترک با نوبخت عنوان کرد و گفت: مجمع نمایندگان گیلان در درخواست خود از نوبخت برای لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های استان درخواست یک‌صد میلیارد تومان اعتبار برای خرید و تأمین سه دستگاه بیل مکانیکی دکل بلند نسبت به لایروبی رودخانه‌ها اقدام کرده تا مردم در سیلاب‌ها دچار خسران نشوند.

داداشی با اذعان به این که در سیلاب‌های اخیر گیلان بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان خسارت به مردم علیرغم زیرساخت‌ها دولتی واردشده تصریح کرد: اگر دولت اعتباراتی را برای خرید تجهیزات و امکانات لازم در مقابله با سیلاب‌ها ازجمله بیل‌های مکانیکی دکل بلند در اختیار شهرستان‌ها قرار دهد هزینه‌های سنگین بر مردم و دولت در مواجه با سیل تحمیل نمی‌شد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان احداث بیمارستان مگاهاسپیتال یک هزار تخت‌خوابی در گیلان را از مهم‌ترین دغدغه‌های نمایندگان گیلان در نشست مشترک با معاون رئیس‌جمهور عنوان کرد و گفت: احداث این بیمارستان نیاز به مجوز ماده ۲۳ داشت که نوبخت در دیدار با مجمع نمایندگان گیلان قول مساعد برای اخذ مجوز و احداث مگاهاسپیتال در گیلان را داده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه معاون رئیس‌جمهور قول مساعد برای اجرایی شدن چهار مطالبه اصلی نمایندگان گیلان را در دستور کار خود قرار داده تصریح کرد: برخی از پروژه‌های مطرح‌شده مطالعات، مطرح‌شدن آن‌ها در کمیسیون‌های مربوطه و مباحث اداری آن‌ها پیگیری شده اما عملیات اجرای آن‌ها نیازمند تأمین منابع دولتی و ارائه مجوز از سوی کمیسیون‌های مربوطه در سازمان‌های خاص ازجمله سازمان برنامه‌وبودجه است.

Share