رتبه نخست گیلان در فوت عابران پیاده | هزینه تصادف هر نفر ۷ میلیارد ریال است

سرهنگ صفاری با تأکید بر اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد، افزود: استان گیلان در سال گذشته رتبه اول کشور در فوت عابران پیاده و رتبه دوم تصادفات موتورسیکلت را به خود اختصاص داد که قابل تأمل است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جانشین فرماندهی پلیس راه گیلان گفت: این استان رتبه نخست کشور را در فوت عابران پیاده دارد.

 سرهنگ جاور صفاری که جهت شرکت در همایش جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستا به شهرستان مرزی بندر آستارا سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روزانه به طور میانگین در سطح کشور ۴۵ نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهند و ۹۷۰ نفر نیز مصدوم می شوند.

وی با بیان اینکه سهم استان گیلان از این آمار ۲ کشته در روز و ۲۳ نفر مصدوم است، ادامه داد: در هفت ماه نخست سالجاری، بالغ بر ۳۰۸ نفر در استان گیلان کشته شدند که ۱۰۶ نفر موتور سوار و ۵۸ نفر عابر پیاده بودند.

سرهنگ صفاری با تأکید بر اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دارد، افزود: استان گیلان در سال گذشته رتبه اول کشور در فوت عابران پیاده و رتبه دوم تصادفات موتورسیکلت را به خود اختصاص داد که قابل تأمل است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۹۸ موتور سوار در جاده های استان فوت کردند، خاطر نشان کرد: تعداد کثیری از رانندگانی که تصادف می کنند و از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند، مجروح یا معلول می شوند.

جانشین فرماندهی پلیس راه استان گیلان در بخش دیگر سخنان خود به خسارات ناشی از این تصادفات اشاره کرد و توضیح داد: هزینه تصادف هر نفر ۷ میلیارد ریال است که در سال گذشته رقمی در حدود ۴۳۰ میلیارد ریال هزینه بر کشور تحمیل شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود، توجه به ایمنی موتور سیکلت ها و عابران پیاده به خصوص هنگام تردد در شب را از اولویت ها برشمرد و اضافه کرد: بررسی تعداد کشته ها در میان موتورسوارن، مبین این است که از موتورسیکلت به نحو شایسته ای استفاده نمی کنیم.

Share