آیت الله فلاحتی در دیدار با مجمع نمایندگان گیلان:

اعتقادی به بستن دهان‌ها نداریم | هیچکس نمی‌تواند مجلس را تخریب کند

نماینده ولی فقیه در گیلان قانونگذاری و نظارت را دو مسؤولیت بزرگ نمایندگان مردم در مجلس عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس مطالبه‌گر برطرف کردن دردهای مردم از مسؤولان باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه با مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه نمایندگان مردم به تمام مسائل جامعه در عرصه قانونگذاری و عمل به قانون واقف هستند اظهار کرد: قوانین جمهوری اسلامی ایران یکی از بهترین قوانین دنیا است.

وی، مجلس را عصاره فضائل عنوان کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی قابل مقایسه با مجالس دیگر کشورها نیست و نمایندگان نباید از نقدها هراس داشته باشند.

امام جمعه رشت با تأکید براینکه هیچکس نمی‌تواند مجلس را تخریب کند، بیان کرد: اعتقادی به بستن دهان‌ها نداریم بلکه ظرفیت افراد در برابر نقدها باید افزایش پیدا کند.

آیت‌الله فلاحتی در ادامه فضای مجازی را دارای دو بعد ظرفیت و تهدید دانست و تصریح کرد: برخی از افراد در فضای مجازی به‌دنبال ملتهب کردن جامعه هستند اما اگر مجلس مصوباتی در این زمینه داشته باشد دولت آن را اجرا می‌کند.

وی، دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان را محل امنی برای بیان مطالب همگان عنوان کرد و گفت: افراد از اقشار مختلف برای بیان دردها و مشکلات خود به دفتر مصلا مراجعه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه تداوم نشست مجمع نمایندگان استان در انتقال دردهای مردم به مسؤولان حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم در کنار مردم باشیم و دردهای آنها را بشنویم.

آیت‌الله فلاحتی، قانونگذاری و نظارت را دو مسؤولیت بزرگ نمایندگان مردم در مجلس ذکر کرد و یادآور شد: نمایندگان مجلس باید مطالبه‌گر برطرف کردن دردهای مردم از مسؤولان باشند.

امام جمعه رشت با تأکید بر نظارت نمایندگان مجلس در اختصاص اعتبارات و اجرای پروژه‌ها، اظهار کرد: نبود نظارت و همدلی موجب ایجاد بعضی از مشکلات در جامعه می‌شود.

وی، نشست مجمع نمایندگان گیلان با مدیران دستگاه‌های مختلف در برطرف کردن مشکلات مردم را راهگشا خواند و بیان کرد: مردم زمانی مشاهده کنند دردهای جامعه توسط نمایندگان آنها رصد شده و به مسؤولان انتقال پیدا می‌کند نسبت به نمایندگان خود امیدوار می‌شوند.

پیگیری ساماندهی صید ماهیان استخوانی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در جلسه مذکور به موضوع صید و صیادی در استان اشاره کرد و گفت: قانون ممنوعیت صید ماهیان استخوانی در کشور نداریم و نیاز است این موضوع ساماندهی شود.

ولی داداشی به وجود اختلاف نظر بین منابع طبیعی و بنیاد مسکن در بعضی از مناطق روستایی گیلان اشاره کرد و افزود: مسؤولان مربوطه باید در راستای برطرف کردن مشکلات مردم هماهنگی لازم را داشته باشند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مجمع نمایندگان استان با آیت‌الله فلاحتی با اشاره به شرایط سخت ایجاد شده ناشی از تحریم‌ها توسط آمریکا اظهار کرد: در شرایط کنونی وفاق و همدلی مسؤولان در مقابله با اعمال تحریم‌ها باید بیشتر شود.

حسن خسته‌بند نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور یکی از ظرفیت‌های گیلان را بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: اگر قرار است اشتغال بخش کشاورزی در استان حفظ شود باید مشکلات این بخش را برطرف کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مجمع نمایندگان گیلان با آیت‌الله فلاحتی با تأکید بر وحدت مسؤولان اظهار کرد: مردم در شرایط سختی قرار دارند و برای عبور از این وضعیت نیازمند همدلی تمام مسؤولان هستیم.

منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور، خواستار تدوین طرح‌های تفصیلی برای شهرها و طرح‌های هادی در روستاها متناسب به جمعیت این مناطق شد و گفت: شاهد مهاجرت از استان‌های دیگر به گیلان هستیم و این روند باید رصد و مدیریت شود.

محمدصادق حسنی جوریابی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از آیت‌الله فلاحتی در دیدار با مردم مناطق مختلف گیلان بیان کرد: قبول نکردن دفترچه تامین اجتماعی توسط بعضی از مراکز درمانی بخش خصوصی موجب ایجاد مشکلاتی شده و نیاز است مسؤولان مربوطه در این زمینه تمهیدات لازم را بیندیشند.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز حضور آیت‌الله فلاحتی در مناطق مختلف گیلان را سبب خوشحالی مردم دانست و اظهار کرد: مهاجرت از استان‌های دیگر یکی از مسائل گیلان است و اگر مدیریت درستی داشته باشیم می‌تواند برای استان فرصت ایجاد کند.

ذبیح نیکفر نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی نیز با تأکید براینکه نماینده ولی فقیه در گیلان محور وحدت بین نمایندگان مردم و دولتمردان در استان است، بیان کرد: محصولات برنج و چای نیاز به توجه ویژه دارند ضمن اینکه وضعیت چای به نقطه امیدوارکننده‌ای رسیده است.

محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور آیت‌الله فلاحتی در مناطق مختلف استان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: آیت‌الله فلاحتی ظرفیت خوبی برای گیلان محسوب می‌شوند و تداوم حضور در مناطق مختلف بسیار تاثیرگذار است.

Share