در جلسه ستاد هماهنگی شام غریبان ماسال مطرح شد:

پخش زنده مراسم شام غریبان ماسال | پیشتازی مردم ماسال در برگزاری پرشور و منظم مراسم عزاداری

فرماندار ماسال از پوشش زنده تلویزیونی مراسم شام غریبان ماسال به عنوان تنها شهرستان غرب گیلان از سوی شبکه های سراسری برای ششمین سال پیاپی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد باقر باقر زاده در جلسه ی ستاد هماهنگی شام غریبان ماسال با بیان اینکه با توجه سوابق درخشان سالهای گذشته شهرستان ماسال در خصوص برگزاری مراسم شام غریبان ماسال، دغدغه و نگرانی از برگزاری خوب این مراسم در سال جاری نداریم، افزود: در ماه محرم امسال تنها مراسم عزاداری ۳ شهرستان ماسال، آستانه اشرفیه و رودسر به صورت زنده پوشش تلویزیونی داده می شود.

وی با بیان اینکه مراسم شام غریبان ماسال برای ششمین سال پیاپی و تنها شهرستان غرب گیلان به صورت زنده از شبکه های سراسری پخش می شود،  گفت: به اذعان تمامی کارشناسان، پخش زنده مراسم شام غریبان ماسال در سال های گذشته از جمله ی برترین مراسماتی بود که در ماه محرم از سوی صدا و سیما پوشش داده می شد.

قائم مقام صدا و سیما با تاکید بر اینکه مراسم شام غریبان ماسال در سالهای گذشته همواره در زمینه برگزاری منظم و پرشور زبانزد بوده است، خاطرنشان کرد: لزوم رعایت نظم در صفوف عزاداری، حفظ شور عزاداری و استفاده از اشعار حماسی و تالشی از جمله شاخص هایی است که باید در برگزاری مراسم امسال همچون سالهای گذشته مد نظر قرار گیرد.

همچنین محمدجواد عامر در این جلسه با بیان اینکه از واقعه ی عاشورا نمی توان به سادگی گذر کرد، افزود: اگر به اتفاقات واقعه کربلا به رهبری امام حسین (ع) و حوادث شام و اسارت اهل بیت که با مدیریت حضرت زینب (ع) موجب رسوایی یزید را فراهم کرد بیندیشیم، واقعه ی عاشورا را مملو از معرفت امام شناسی می بینیم.

وی با اشاره به سوابق خوب شهرستان ماسال در برگزاری مراسم شام غریبان، خاطرنشان کرد:  در راستای برگزاری هر چه بهتر این مراسم، سه کارگروه کمیته امنیت و انتظامات با مسئولیت فرماندهی  نیروی انتظامی، کمیته پشتیبانی و تدارکات با مسئولیت بخشدار مرکزی و کمیته هماهنگی و تبلیغات با مسئولیت بخشدار شاندرمن برگزار می شود.

فرماندار ماسال با تاکید بر برگزاری منظم جلسات کارگروه، گفت: مباحث فنی و ظریف در خصوص چگونگی برگزاری هر چه بهتر مراسم شام غریبان در قالب کمیته های مربوطه بررسی و پس از تصویب در جلسه نهایی ستاد، اجرایی خواهد شد.

Share