شمخانی با حضور در ایران خودرو

اقدام خصمانه علیه ایران را پاسخ ۱۰برابری می‌دهیم | دوران بزن‌ در رو در عرصه جهانی پایان یافته

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان «دوران بزن‌ در رو در عرصه جهانی پایان یافته است»، گفت: اقدام خصمانه علیه کشور را پاسخ ۱۰برابری می‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در نشست مشترک با مدیران ارشد خودروسازی و شرکتهای اصلی قطعه‌سازی و انجمن‌های صنفی این صنعت، فرصتهای پیشِ‌رو وراهکارهای مقابله با چالش‌های فعلی و آتی صنعت خودروسازی را مورد بررسی قرار داد. شمخانی با گرامی‌داشت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) مبانی اعتقادی، فرهنگی و ارزشی مردم ایران را منبعث از پیام عاشورا و ارزشهایی چون شجاعت، ایثار، جوانمردی و همت عنوان کرد و اظهار داشت: این ملت هیچ‌گاه در برابر ظلم، بی‌عدالتی و تحقیر سر فرود نخواهد آورد و ذلت و خواری را به دشمنان و بدخواهانش تحمیل خواهد کرد.

نماینده مقام معظم رهبری با تأکید بر ضرورت پیگیری راهبرد مأیوس‌سازی آمریکا از بدعهدی و اعمال تحریم‌های غیرقانونی علیه ملت ایران گفت: مجموعه بخش‌های ‌سیاسی، دفاعی، اجتماعی و اقتصادی کشور متناسب با این راهبرد می‌بایست توانمندیهای بالقوه و بالفعل خود را ارتقاء دهند.

نماینده مقام معظم رهبری افزود: دوران بزن در رو در عرصه جهانی پایان یافته و هر اقدام خصمانه علیه کشور را در هر عرصه‌ای پاسخ ده‌برابری می‌دهیم.

شمخانی گفت: پاسخ موشکی اخیر به اقدامات ناامن‌ساز یک گروهک تروریستی در منطقه اقلیم کردستان عراق رویکردی است که در پاسخ به هرگونه تهدیدی اعمال خواهد شد.

وی هدف از اعمال تحریم‌ها را محدود کردن ابزارها و ظرفیت‌های قدرت‌ساز و اقتدارآفرین ملت ایران توصیف کرد و عنوان داشت: ما قادریم همانند عرصه امنیت و دفاع، اقتصاد خود را نیز مصون و قدرتمند سازیم.

وی گفت: مطابق اصل سوم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بایستی رشد بهره‌وری در اقتصاد با تقویت عوامل تولید، توانمندسازی نیروی کار و تقویتِ رقابت‌پذیری اقتصاد مورد توجه قرار گیرد و پیاده‌سازی این موارد در صنعت مهم خودروسازی یک اولویت است.

وی با اشاره به قرار گرفتن خودروسازی در حلقه اول تحریم‌های ظالمانه آمریکا به‌دلیل اهمیت قابل توجه این صنعت و تأثیرگذاری آن بر اشتغال و کاهش درآمد صادراتی کشور افزود: دشمن کنار جنگ اقتصادی به‌دنبال ضربه زدن به رضایت عمومی و تغییر ادراک اجتماعی در کشور است لذا خودروسازی یکی از خطوط مقدم مقابله با این جنگ محسوب می‌شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزایش کیفیت، بومی‌سازی و ایجاد تنوع در خودروسازی کشور طی سالهای پس از جنگ تحمیلی و تبدیل شدن به سیزدهمین کشور در توان خودروسازی را نتیجه تلاش صنعتگران متعهد و مدیران و متخصصان باانگیزه دانست و تأکید کرد: با توجه به دانش روز و پیشرفت خودروسازی در جهان بایستی با کار جهادی و پرشتاب خلأها و عقب‌ماندگی‌های موجود را نیز مرتفع نمود.

امیر دریابان شمخانی گفت: وجود سازمان‌های متعدد برای حمایت از مصرف کنندگان و کنترل کیفیت محصولات نشان می‌دهد کنار حمایت‌هایی که از صنایع بایستی صورت گیرد، به حقوق مردم نیز اهمیت داده می‌شود و خودروسازها موظف هستند در مسیر کسب رضایت خریداران تلاش بیشتری انجام دهند.

شمخانی با قدردانی از تلاش مؤثر کارکنان و مدیران شرکتهای خودروساز و قطعه‌سازان، تلاش آنها را جهاد در شرایط دشوار نبرد اقتصادی توصیف کرد.

قبل از این نشست، دبیر شورای عالی امنیت ملی و هیأت همراه از خطوط تولید ایران خودرو از جمله سالن‌های پرس، بدنه‌سازی، موتورسازی، رنگ، مونتاژ و مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو بازدید کرد و از نزدیک با دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو و روند تولید در خطوط مختلف آشنا شدند.

در نشست نمایندگان و مدیران خودروسازی و قطعه‌سازی کشور با دبیر شورای عالی امنیت ملی شرکت کنندگان، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت تأمین مواد اولیه، تولید قطعه و خودرو و برنامه‌های تدوین‌شده برای عبور از بحران ناشی از تحریم‌ها، راهکارهایی را برای تأمین مالی از بازار سرمایه و توسعه روند تولید قطعه عنوان کردند.

Share