رشتوندان در حفظ یاد و خاطره اسطوره‌های خود از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد

عضو شورا گفت: یقیناً قدردانی و قدرشناسی مردم رشت را به جهانیان نشان خواهیم داد و ثابت خواهیم کرد رشتوندان در حفظ یاد و خاطره اسطوره های ملی و تاریخی خود از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا قبل از ظهر روز شنبه دوم تیرماه مراسم کلنگ زنی پروژه احداث یادمان دکتر حشمت در محل آرامگاه وی برگزار شد.

مسعود نصرتی در مراسم کلنگ زنی یادمان دکتر حشمت در گفت و گو با واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه شهرداری رشت بیان داشت: امروز عملیات اجرایی پروژه های احداث المان شهدای بوستان ملت و یادمان دکتر حشمت با اعتبار حدود ۳۰۰ میلیونی به تفکیکبرای هریک دو پروژه فوق آغاز شد.

شهردار رشت زمان افتتاح دو پروژه فوق را تا پایان سال عنوان کرد و افزود: با شروع فصل کاری از این به بعد هر هفته مراسم کلنگ زنی دو پروژه و یا افتتاح یک یا دو پروژه کلان را در شهر رشت خواهیم داشت.

اجرای پروژه های کیفی هدف غایی مجموعه مدیریت شهری است

وی با تاکید بر اهمیت طراحی، جانمایی و کیفیت پروژه های شهرداری افزود: فردا یکشنبه سوم تیرماه نیز مراسم افتتاح جاده دسترسی سراوان به محل دفن زباله را خواهیم داشت.

دکتر نصرتی تصریح کرد: از آنجایی که اجرای پروژه های کیفی هدف غایی مجموعه مدیریت شهری است، امیدوارم پروژه های شهرداری رشت براساس برنامه زمان بندی با کیفیت مناسب و عالی در زمان مقرر تقدیم شهروندان گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت نیز در سخنانی بیان داشت: امروز برای سومین بار عملیات اجرایی ساماندهی و ساخت المان دکتر حشمت با اعتبار تخصیص یافته از شهرداری آغاز خواهد شد.

محمدحسن عاقل منش تصریح کرد: دکتر حشمت جز نخستین مبارزانی بود که پا به پای میرزا در مقابل نابرابری ها ایستاد و ضمن مبارزه مسلحانه با رژیم استبداد داخلی و استعمار خارجی پایه های اتحاد و آزادگی را در کشور مستحکم کرد.

وی افزود: امروز با این اتفاق یقیناً قدردانی و قدرشناسی مردم رشت را به جهانیان نشان خواهیم داد و ثابت خواهیم کرد رشتوندان در حفظ یاد و خاطره اسطوره های ملی و تاریخی خود از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر ثبت امروز در تاریخ استان گیلان تصریح کرد: پیشنهاد می گردد برای پاسداری و حفظ خاطره گذشتگان ضمن طراحی سنگ قبر جدید سنگ قبر فعلی دکتر حشمت برای تحویل به آیندگان دریک فضای مناسب نگهداری گردد.

Share