پخش ۱۸ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن؛

فیلم‌های آخر هفته تلویزیون | از قصه‌های خاطره‌انگیز مجید تا هنرنمایی مارلون براندو

شبکه‌های مختلف تلویزیون برای تعطیلات آخر این هفته، پخش ۱۸ فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن تدارک دیده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرآنلاین، در تعطیلات اولین هفته از اردیبهشت، مخاطبان تلویزیون می‌توانند بیننده فیلم‌هایی سینمایی که شبکه‌های مختلف روی آنتن می‌برند، باشند.

در میان فیلم‌های این هفته نام چند اثر خارجی از کارگردانان مطرحی چون تونی اسکات و فرانسیس فورد کاپولا به چشم می‌خورد که حتما برای علاقه‌مندان به سینمای جهان جالب خواهد بود.

بهروز شعیبی، سید وحید حسینی، کمال تبریزی، کیومرث پوراحمد و … نیز از کارگردان‌های ایرانی هستند که این هفته آثارشان از تلویزیون پخش می‌شوند.

همچنین به‌جز جدول زیر، فیلم‌های سینمایی «شوخی ممنوع»، «من و پسر» و «نیکسون»، پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ در ساعت‌های ۱۳، ۱۷، ۲۱ و «گاندی»، «لذت جاودان زندگی» و «دبلیو»، جمعه ۷ اردیبهشت‌ در ساعت‌های ۱۵، ۱۹ و ۲۱  از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

نام فیلم و کارگردان شبکه زمان پخش بازیگران خلاصه داستان
«تصمیم منطقی»

کارگردان: سید وحید حسینی

یک جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۶

محمد صادقی، بابک انصاری، مریم معصومی و متین ستوده نامی ملکی یک سرباز ناهنجار در پادگان است. او مدام با سربازان دیگر دعوا کرده و اضافه خدمت می‌خورد. سرهنگ روزی‌طلب که روانشناس خوبی است متوجه می‌شود که نامی از روی تعمد این کارها را انجام می‌دهد تا خدمتش طولانی شده و سر موعد مقرر به پایان نرسد. مادر نامی برای سر به راه کردن او برایش دختری انتخاب کرده و نامی را وامی دارد که به خواستگاری دختر بروند. در جلسه خواستگاری نامی متوجه می‌شود که دختر موردنظر دختر سرهنگ روزی‌طلب است…!
«سکوت رعنا»

کارگردان: بهزاد رفیعی

دو پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ‌‌۸

داستان فیلم در مورد دختری ۷ ساله به‌نام رعنا است که در یکی از روستاهای شمال ایران زندگی می‌کند او مرغی خاص به‌نام کاکلی دارد. رعنا بر روی هر کدام از پوسته‌ی تخم مرغ‌هایی را که کاکلی می‌گذارد با مدادرنگی نقاشی جوجه‌ای را می‌کشد در شبی بارانی به‌نظر می‌رسد که مرغ طعمه‌ی شغال شده است. رعنا در اثر شوک حادثه و به‌دلیل دلبستگی به مرغ، گویش خود را از دست می‌دهد. حالا رحمان برادر رعنا به کمک دوستش حسن در بین روستا‌های مختلف به دنبال تخم مرغ‌های فروخته شده می‌گردند.
«طوفان شن»

کارگردان: جواد شمقدری

دو پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۲۳:۳۰

احمد نجفی، فیروز بهجت محمدی و حسین انصاری پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، مقامات آمریکایی تصمیم می‌گیرند علیه ایران اسلامی و انقلاب نوپای آن دست به تجاوز نظامی بزنند. یک مأمور مخفی پنتاگون راهی ایران می‌شود تا مقدمات این تجاوز را مهیا کند. حمله‌ی نظامی آغاز می‌شود، اما طوفان شن صحرای طبس حوادث دیگری را رقم می‌زند.
«گردنه»

کارگردان: سعید پورشعبانی

دو جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۸

علی اوسیوند، کیومرث ملک مطیعی و جواد انصافی دانش‌آموزی به‌نام علی چند وقتی است هول و هراس دارد، درسش افت کرده و با همکلاسی‌هایش همبازی نمی‌شود، در خانه اشتهایش کم شده است. پدر علی راننده ماشین سنگین است و برادرش هم به‌دلیل اینکه درس نخوانده است در کارواش کار می‌کند. پدر و مادر علی نمی‌خواهند پسر کوچکشان به سرنوشت برادر بزرگتر دچار شود و از او می‌خواهند درس بخواند ولی همه معلمان از افت تحصیلی او نگران هستند و یک موضوع معلمان را کنجکاوتر کرده است و آن موضوع این است که روزی علی به دوستش می‌گوید که مواظب پدرت باش که اسیر ناپدری نشوی….
«توقف ناپذیر»

کارگردان: تونی اسکات

دو جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۲۳:۳۰

دنزل واشنگتن و کریس پین یک قطار باری است که از کنترل خارج شده و دو مرد تصمیم می‌گیرند تا آن را متوقف کنند…!
«شیر  و عسل»

کارگردان: آرش معیریان

سه پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۰

پوریا پورسرخ، علی صادقی و مجید صالحی پسری بیکار که پیمان نام دارد به‌خاطر بیکاری گاهی اوقات بلال می‌فروشد. از طرف دوستان شرورش به او پیشنهاد کاری می‌شود به او پیشنهاد می‌کنند تا جواهراتی که آنها می‌دزدند او با ماشین جابجا کند. در حین انجام کار، پلیس او را دنبال می‌کند. او از دست پلیس فرار می‌کند و وقتی به یک کوچه بن‌بست می‌رسد از ماشین پیاده می‌شود و به یک خانه ویلایی می‌رود. در حالی که از ترس پلیس در آنجا مخفی شده بود. شاهد حرف‌هایی می‌شود که او را به طمع می‌اندازد…!
«شاهد قربانی»

کارگردان: آگوستین

سه پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۵

منا سوواری و مارتین شین دیوید و مایک دو پلیس باتجربه و حرفه‌ای هستند. مایک نیرویی متعهد و وظیفه‌شناس است اما دیوید در عین حال که به عنوان یک پلیس مشغول به خدمت است مخفیانه رهبری باند خلافکاران را نیز به عهده دارد. قرار است عملیات مهمی انجام شود. دیوید و مایک برای به دام انداختن خلافکاران بر سر صحنه حاضر می‌شوند و این درحالی‌ است که همه‌ی اتفاقات تحت کنترل و هدایت دیوید است…!
«دشمنان طبیعی»

کارگردان: پیتر هایمس

سه پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۲۴

تام اورت اسکات، اورلاندو جونز و جین کلاد وندام هواپیمایی در منطقه مرزی ایالات متحده و کانادا و مکزیک در آب سقوط می‌کند. (در جزیره کینگزآیلند) این هواپیما متعلق به قاچاقچیان موادمخدر بوده است. به‌همین دلیل گروه قاچاقچیان وارد جزیره‌ای که هواپیما در نزدیکی آنجا در آب سقوط کرده است می‌شوند. این جزیره نگهبانی به‌نام هنری دارد که از ارتش جدا شده است و در این جزیره زندگی می‌کند….
«میان ماندن و رفتن»

کارگردان: بهروز شعیبی

سه جمعه ۷  اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۰

جواد عزتی و محمود جعفری مجید نان‌آور خانواده‌ای پنج نفره است که سرپرست آن در پی وقوع حادثه‌ای زمین‌گیر شده است و با پارچه‌نویسی تلاش می‌کند تا بخشی از بار مجید را بر دوش کشد اما پسر ارشد خانواده که با برادر کوچکتر متفاوت است او را ترغیب می‌کند تا غیرقانونی از مرز جنوبی خارج شده و با کار در کشورهای شیخ نشین پول بیشتری را روانه خانه کند….
«فراتر از سرعت»

کارگردان: آنتونیو نگرت

سه جمعه ۷  اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۴:۳۰

اندرو و گرت دو برادر که کارشون سرقت ماشین‌های گران‌قیمت است، برای سفارش یک سرقت جدید به فرانسه می‌روند. آنها قرار است یک ماشین لوکس برای یک خریدار سرقت کنند. آنها موفق می‌شوند و ماشین فوق‌العاده گران‌قیمت را به خریدار تحویل دهند. اما ناگهان در لحظه تحویل ماشین متوجه می‌شوند این ماشین متعلق به یک خلافکار بزرگ به نام موریر است….
«تاج میان‌تهی: ریچارد دوم»

کارگردان: ریچارد ایر

چهار پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

تام هیدلستون، بن ویشاو، روری کینیر و پاتریک استوارت ریچارد دوم وقتی خردسال بود به پادشاهی رسید اما عمویش که قیم او بود حکومت را اداره می‌کرد. پس از سال‌ها چند بار ریچارد دوم در جوانی تلاش می‌کند قدرت را در اختیار خود بگیرد و بالاخره از زیر سایه عمویش بیرون آمده و اقدام به انتقام‌گیری از مخالفانش می‌کند تا اینکه بالاخره توسط همین مخالفان به قتل می‌رسد.
«صد متر»

کارگردان: مارسل بارنا

چهار جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۲۰:۳۰

جان هارت و ادوارد وودوارد پدر خانواده بعد از یک حمله عصبی و بعد از معاینات پزشکی معلوم می‌شود به نوعی از بیماری ام.اس مبتلا شده است. بیماری باعث می‌شود او تصمیم بگیرد تا کاری قهرمانانه برای فرزندش بکند و در مسابقات ماراتن سالانه کشور شرکت کند. از طرفی پدر زن او که قبلا مربی ورزش بوده شروع به تمرین دادن دامادش می‌کند. در نهایت او در مسابقه شرکت می‌کند و موفق به تمام کردن طول مسابقه می‌شود به‌علاوه ورزش اثرات بیماری را کاهش داده و به او در مبارزه با بیماری کمک کرد و او را به الگویی برای سایر بیماران مرکز مداوایش تبدیل کرد. او تا آخر عمر موفق شد در چندین ماراتن شرکت کند و رکوردی از خود به جا بگذارد اما در نهایت بعد از چندین سال بیماری او را شکست می‌دهد.
«بچه غول»

کارگردان: گرت امبرتز

پنج پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

کس بوت، جانا لیوو و ریچارد روجتر مکس پسری نوجوان به‌همراه خواهر و پدر و مادرش برای تعطیلات به خانه مادربزرگ در یک منطقه کوهستانی و برفی آمده‌اند. مکس و خواهرش همیشه با هم دعوا دارند و مکس رویاپرداز و منزوی است و نمی‌تواند مثل بچه‌های هم سن خودش تحرک داشته باشد و بازی کند. تا اینکه او در اطراف خانه کوهستانی مادر بزرگ با یک موجود عجیب برخورد می‌کند. این موجود عجیب در اصل یک بچه غول است که راه خانه‌اش را گم کرده و از پدر مادرش جدا مانده است. تنها کسی که حرف مکس را باور می‌کند، مادربزرگ است چون او نیز با همراه پدربزرگ سال‌ها پیش از وجود غول‌ها در کوهستان با خبر بوده‌اند. مکس برای بچه غول غذا می‌برد….
«سودای شکارچی»

کارگردان: جاناتان موستاو

 

 

 

پنج جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۳:۳۰

سام وارتینگتون، ادایا راش و آلن لیچ لوکاس یک قاتل حرفه‌ای از طرف ریچارد یک قاچاقچی و خلافکار خطرناک استخدام شده تا دختری به‌نام الا را به قتل برساند. پدر و مادر این دختر به‌تازگی توسط افراد ریچارد به قتل رسیده‌اند چون پدر الا حسابدار ریچارد بوده و بعد از اینکه از کارهای غیرقانونی و جنایت‌های ریچارد باخبر می‌شود قصد افشاگری داشته که توسط ریچارد کشته می‌شود. پدر الا قبل از مرگ بخشی از اسناد و پول شرکت را به حساب دخترش منتقل می‌کند تا اگر کشته شد، دخترش در امان بماند. حالا ریچارد می‌خواهد پول ها و اسناد را بدست آورده و الا را به قتل برساند…!
«جرج کنجکاو»

کارگردان: متیو اوکالاگان

 

 

 

امید پنج‌شنبه ۶ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۸

ویل فرل، فرانک ولکر، درو بریمور و دیک ون دایک تد در یک موزه کار می‌کند، اما قرار است موزه به دلیل ورشکستگی تعطیل شود. تد پیشنهاد می‌دهد تا مجسمه‌ی گمشده‌ی زاواگا را پیدا کنند و آن را در یک نمایشگاه به معرض نمایش بگذارند. اکتشاف مجسمه به عهده تد می‌افتد و او برای یافتن مجسمه همراه یک گروه تجسس به جنگل می‌روند….
«قصه‌های مجید»

کارگردان: کیومرث پوراحمد

 

 

 

 

امید جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۸

مهدی باقربیگی و پروین دخت یزدانیان مجید، پسر نوجوان خوش‌فکری است که آرزو دارد روزی نویسنده شود، او به همراه بی‌بی، مادربزرگ پیرش در شهر اصفهان زندگی می‌کند. ماجراهایی که برای مجید در مدرسه و معاشرت‌های او با دوستان و آشنایانش اتفاق می‌افتد قصه‌های مجید را شکل می‌دهد.
«اینک آخرالزمان»

کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا

افق جمعه ۷ اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۰

مارلون براندو، مارتین شین و فردریک فورست در میانه جنگ ویتنام، سرهنگ نیروهای ویژه کورتز (مارلون براندو) عقل خود را از دست داده و به همراه افراد خود که او را به صورت نیمه خدا پرستش می‌کنند در جنگل‌های کامبوج پناه گرفته است. ستوان ویلارد (مارتین شین) طبق فرمانی کاملاً سری از ستاد مشترک ارتش آمریکا ماموریت یافته تا فرماندهی سرهنگ کورتز متمرد را به شدیدترین وجه خاتمه دهد.
«گاهی به آسمان نگاه کن»

کارگردان: کمال تبریزی

افق جمعه ۷  اردیبهشت‌ماه

ساعت ۱۸:۳۰

رضا کیانیان، آتیلا پسیانی و هانیه توسلی داستان این فیلم حول و حوش اتفاقات مربوط به یک آسایشگاه جانبازان جنگ می‌پردازد و ارواحی که هر کدام به دلیلی در این دنیا سرگردان و منتظر هستند. شخصیت‌های اصلی فیلم را چند روح تشکیل می‌دهند.
Share