سرپرست منطقه دو شهرداری رشت خبر داد:

تندیس شهید آیت الله احسانبخش اصلاح می‌شود

کامران راد گفت: از آنجائیکه انتقاداتی در خصوص تندیس شهید آیت الله احسانبخش از سوی خانواده وی و همچنین شهروندان وجود داشت در نظر است این مجسمه پس از اصلاح و تغییراتی در قالب طرح جدید متناسب با مقام و شان ایشان در همان مکان نصب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نصب تندیس آیت الله احسانبخش در میدان بسیج (صیقلان) سبب برخی انتقادات نسبت به آن از لحاظ عدم شباهت به آیت الله احسانبخش شد.

علیرضا کامران راد، سرپرست منطقه دو شهرداری رشت با اشاره به اینکه این تندیس سال گذشته ساخته و در ابتدای بلوار آیت الله احسانبخش نصب شد، اظهار داشت: از آنجائیکه انتقاداتی در خصوص تندیس این شهید بزرگوار از سوی خانواده وی و همچنین شهروندان وجود داشت در نظر است این مجسمه پس از اصلاح و تغییراتی در قالب طرح جدید متناسب با مقام و شان ایشان در همان مکان نصب شود.

در ادامه وی با تاکید بر اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شخصیت های بزرگ و تاثیرگذار خاطرنشان کرد: خواسته شهروندان مبنی بر ساخت تندیس شایسته مقام آیت الله شهید احسانبخش به عنوان الگوی جوانان، از مطالبات به حق شهروندان بوده و ما تلاش داریم این مهم را به بهترین وجه به انجام برسانیم.

کامران راد با اشاره به محبوبیت و مردمی بودن این عالم بزرگوار افزود: با توجه به ایرادات بصری، تندیس آیت الله شهید احسانبخش در راستای جلب رضایت شهروندان و خانوداه محترم آن شهید بزرگوار پس از اصلاح در مکان قبلی نصب و رونمایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد، تا زمان اصلاح تندیس و ساخت مجسمه جدید، تمثال این شهید بزرگوار در قالب تابلو فلکسی در جایگاه مجسمه نصب شده است.

Share