فرماندار بندر مرزی آستارا خبر داد:

گمرک زمینی شهرستان آستارا ۲۴ ساعته شد

فرماندار بندر مرزی آستارا از ۲۴ ساعته شدن فعالیت گمرک زمینی این شهرستان خبر داد و افزود: پویایی و نوآوری و انگیزه های خلاقانه در مدیریت پایانه مرزی شهرستان نقش مهمی در این زمینه دارد که باید تصمیم گیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، یونس رنجکش کیسمی در بازدید سرزده شبانه از فعالیت گمرک و نهادهای مستقر در پایانه این شهرستان مرزی ضمن بررسی روند فعالیت ها و گفت وگو با کارکنان و مراجعین، گفت: اجرایی شدن این طرح در حوزه تبادلات مرزی و اثر بخشی در حوزه تجارت بسیار حایز اهمیت است و اما کیفیت ارائه خدمات مطلوب را منوط به حمایت و پشتیبانی های لازم از شهرستان در تأمین امکانات و منابع انسانی دانست.

وی با بیان اینکه نیازهای امکاناتی و پشتیبانی های منابع انسانی برای انجام هر چه بهتر طرح مذکور باید از سوی مسئولان مرتبط کشوری و استانی برطرف شود، ادامه داد: هم اکنون خدمات شبانه روزی که از روز یکشنبه گذشته آغاز شده است با همان امکانات و منابع شهرستان در شرایط عادی انجام می شود که باید تقویت شود.

وی افزود: با توجه به پیش بینی ها و درخواست هایی که در سطح ملی از شهرستان وجود داشت، هماهنگی های لازم در راستای اجرای این طرح از چند ماه پیش آغاز شده است و نیازهای که از سوی واحدهای مختلف مستقر در آستارا جمع آوری و در جلسات متعدد بررسی، مصوب و اعلام شده است، اما تاکنون اقدام جدی در این زمینه دیده نمی شود.

رنجکش کیسمی، خاطر نشان کرد: گمرک مرکزی و سازمان حمل و نقل و پایانه های مرزی کشور باید در این زمینه با توجه به درآمده هایی که از شهرستان دارند نسبت به تأمین نیازها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: پویایی و نوآوری و انگیزه های خلاقانه در مدیریت پایانه مرزی شهرستان نقش مهمی در این زمینه دارد که باید تصمیم گیری شود.

فرماندار آستارا در پایان ضمن تشکر از مجموعه عوامل مستقر در پایانه مرزی برای انجام خدمات مربوطه، اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک شاهد تحولات اساسی با توجه به اهمیت جایگاه آستارا در حوزه داد و ستد و اقتصاد و تجارت جهانی نسبت به رفع  نیازهای شهرستان باشیم.

فعالیت گمرک در آستارا در سه حوزه گمرک زمینی، ریلی و دریایی فعال و در حال ارائه خدمات است.

Share