علی مطهری:

سخت‌گیری‌ در اجباری‌بودن حجاب وجود ندارد|خانم‌ها خودشان حجاب را انتخاب کرده‌اند

نایب‌رئیس دوم مجلس معتقد است که هیچ سخت‌گیری‌ای در اجباری‌بودن حجاب در کشور وجود ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از تسنیم، علی مطهری نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ترحیم شهدای خیابان پاسداران تهران و در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره پروژه ضدانقلاب علیه حجاب موسوم به دختران خیابان انقلاب و ترویج بی‌حجابی از سوی آنها گفت: این مسائل نباید چندان رسانه‌ای شود چون ما مشکلی به‌نام حجاب نداریم. بانوان ما با این گروه همکاری نخواهند کرد؛ بنابراین این مسئله مشکل مهمی نیست و به‌نظر من رسانه‌ها نباید به آن بپردازند.

وی افزود: یکی از ابزارهای این گروه‌ها برای پیشبرد اهداف‌شان این است که موضوع بدحجابی مدام در رسانه‌ها مطرح شود و مثلاً بگویند که این مشکلی بزرگ در جامعه است.

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به سؤال تسنیم درباره این شبهه که می‌گویند جمهوری اسلامی بانوان را مجبور به داشتن حجاب در جامعه می‌کند، این مسئله چقدر صحت دارد، اضافه کرد: این مطلب درست نیست چراکه خانم‌های ما خودشان حجاب را انتخاب کرده‌اند و امروز هم در جامعه اجبار جدی در موضوع حجاب وجود ندارد.

مطهری ادامه داد: خانم‌ها امروز در جامعه به‌راحتی و آن‌طور که خودشان می‌خواهند ظاهر می‌شوند و هیچ سخت‌گیری‌ای در اجباری بودن حجاب وجود ندارد؛ البته بسیاری از خانم‌ها، حجاب را به‌خوبی رعایت نمی‌کنند. با سخت‌گیری هم نمی‌توان حجاب را اجباری کرد. مروجان بی‌حجابی، به‌دنبال ترویج برهنگی در جامعه هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا نظام واقعاً با تفکر دراویش مشکل دارد یا خیر اظهار داشت: این گروه از نظر فکری انحرافاتی دارند اما در حادثه اخیر (خیابان پاسداران) رأفت بیش از اندازه‌ای نسبت به این گروه نشان داده شد چون بالاخره هر گروهی که به خیابان‌ها بیاید و ایجاد اغتشاش کند، باید با اقتدار با آنها برخورد شود و در این حادثه هم باید با جدیت بیشتری با اغتشاشگران برخورد می‌شد.

مطهری تصریح کرد: اینکه ما چند ساعت به آنها فرصت بدهیم که در خیابانی جمع شوند و هر کار که دلشان می‌خواهد انجام دهند، منجر به حوادث تلخ این‌چنینی می‌شود و به‌نظر من شورای تأمین خوب عمل نکرد یعنی باید دست نیروی انتظامی را برای اقدامات متقابل بازتر می‌گذاشت.

وی ادامه داد: فرقه‌های مختلفی از دیرباز در ایران حضور داشته‌اند و فعالیت آنها هم محدود به دوران حضور جمهوری اسلامی نیست.

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به این سؤال که اگر این گروه‌ها در چارچوب نظام به فعالیت بپردازند، آیا امکان فعالیت آنها وجود دارد گفت: اگر این گروه‌ها خرافات را اشاعه ندهند و جلساتی که برگزار می‌کنند، جلسات صرفاً فکری باشد، فکر نمی‌کنم که جمهوری اسلامی با فعالیت آنها مشکلی داشته باشد.

Share