وزیر کشور

علما نگرانی‌هایی درباره موضوع حجاب دارند | ۹۳ درصد مردم ما متدین و معتقد به حجاب هستند

وزیر کشور با اشاره به اینکه اکثریت جامعه متدینین معتقد به حجاب هستند گفت: همه مسئولان و علمای دینی دغدغه ها و نگرانی‌هایی درباره موضوع حجاب دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نود و هشتمین جلسه شورای اجتماعی کشور که در این وزارتخانه برگزار شد ضمن اشاره به اینکه جلسه بعدی این شورا با موضوع حجاب برگزار می‌شود در این خصوص، اظهار داشت: طی چند روز گذشته در سفری که به قم داشتم در خدمت جامعه مدرسین حوزه علمیه بودم. علمای این حوزه با حسن نیت و توجه کامل مسائل کشور را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه جامعه ما جامعه متدینی است و علمای دینی مورد توجه و جزو کانون‌ها و مراجع اصلی مردم محسوب می‌شوند، گفت: آنها نگرانی‌هایی در خصوص مسئله حجاب داشتند البته این دغدغه، دغدغه همه هست و جامعه ما دینی است و متناسب با آن قوانین آن هم نیز باید اسلامی باشد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: تحولات اجتماعی سبک زندگی و تکنولوژی‌های حاضر در کشور باید در موضوع حجاب تجلی یابد. ما متولی این امر هستیم لذا باید این موضوع را پیگیری کرده و اقدامات و ارزیابی‌های لازم را در این خصوص داشته باشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه نگاه ما به مسئله حجاب نگاهی جرمی نیست بلکه نگاهی فرهنگی است، افزود: در جلسه بعدی که با همین موضوع برگزار می‌شود راه حل‌های قابل اجرا و عملیاتی ارائه می‌شود، این راه حل‌ها نباید به نیروی انتظامی و گشت ارشاد ختم شود؛ مگر اینکه با شبکه فساد مواجه باشیم.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی و قوه قضاییه قطعا به تنهایی نمی‌توانند این اقدامات را انجام دهند بلکه در مسئله حجاب محور اصلی باید مردم باشند.

وزیر کشور در پایان با اشاره به آماری درباره اعتقاد به حجاب، گفت: دوسال قبل آقای خاموشی آماری دادند که براساس آن ۹۳ درصد مردم ما متدین و معتقد به حجاب هستند. حال باید چه کنیم که این ۹۳ درصد در مظاهر مختلف تجلی یابد.

Share