منطقه آزاد انزلی در گردشگری دریایی پیشگام شود | اجرای پروژه مارینا شروع خوبی است

استاندار گیلان در همایش تجلیل از سرمایه گذاران و کارآفرینان برتر استان بر ضرورت فرهنگ کار آفرینی در جامعه تاکید کرد و افزود: با قابلیت های منحصر به فرد گیلان و با تلاش همگان خواهیم توانست کارهای متمایز و متفاوتی را در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان رقم زنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، استاندار گیلان در همایش تجلیل از سرمایه گذاران و کارآفرینان برتر استان بر ضرورت فرهنگ کار آفرینی در جامعه تاکید کرد و افزود: با قابلیت های منحصر به فرد گیلان و با تلاش همگان خواهیم توانست کارهای متمایز و متفاوتی را در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان رقم زنیم.

مصطفی سالاری در این آیین که در مرکز همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شد با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر خاطر نشان کرد: دهه فجر یادآور رشادت ملت بزرگ ایران برای آزادی، توسعه و سربلندی ایران عزیز است.

استاندار گیلان بر ضرورت ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه تاکید کرد و افزود: جامعه به امثال شما کارآفرینان نیاز دارد.

سالاری با اشاره به ظرفیت های بی نظیر گیلان در جهت توسعه اظهار داشت: با قابلیت های منحصر به فرد گیلان و با تلاش همگان خواهیم توانست کارهای متمایز و متفاوتی را در جهت توسعه و رونق اقتصادی استان رقم زنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه گردشگری را باید درست تعریف کنیم افزود: چنانچه زنجیره گردشگری را به طور کامل ببینیم و از تمامی مزیت ها، مواهب طبیعی و موقعیت استان به نحو مطلوب بهره گرفته و درست برنامه ریزی کنیم در آن صورت توسعه گردشگری، نقش موثری را در رونق اقتصادی، تقویت بخش کشاورزی و حفاظت از محیط زیست ایفاء خواهد کرد.

سالاری گفت: چنانچه مردم معیشت خود را در پیوند با مواهب طبیعی و محیط زیست بدانند قطعا خودشان بزرگترین حامی محیط زیست و منابع طبیعی خواهند بود.

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات صورت گرفته در احداث بندر کاسپین اظهار داشت: بهره برداری از این مجتمع بندری تاثیر فراوانی در رونق صـادرات خواهد داشت.

استاندار گیلان خواستار برنامه ریزی تجار استان برای برای توسعه صادرات با محوریت محصولات تولیدی استان شد و افزود: چنانچه نگاهمان به بازار های بیرون باشد قطعاً موفق تر خواهیم بود.

سالاری تصریح کرد: باید در مزیت ها تمرکز داشته و تولیداتی معنادارتر، با حاشیه سود بالاتر و پایدارتر نسبت به جاهای دیگر داشته باشید.

وی خواستار توسعه فرهنگ گردشگری دریایی شد و با بیان اینکه در استفاده از ظرفیت های دریا متاسفانه موفق نبوده ایم افزود: با استفاده متنوع از دریا خواهیم توانست ارتباط با دریا را قویتر کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان اجرای پروژه مارینا در منطقه آزاد انزلی را شروعی بسیار خوب در بحث گردشگری دریایی دانست و افزود: با راه اندازی این پروژه فرهنگ توسعه گردشگری دریایی بیشتر ترویج خواهد یافت.

وی با بیان اینکه  انتطار داریم منطقه ازاد انزلی در گردشگری دریایی پیشگام و پیشران شود، افزود: در گردشگری دریایی باید پیوندی میان منطقه آزاد انزلی و تالاب انزلی ایجاد شود.

استاندار گیلان از برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری استان در حوزه گردشگری در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و افزود: باید فرصت های گردشگری استان به طور کامل و جامع معرفی و سرمایه گذاران شناسایی تا در آن روز با آمادگی کامل حضور یابند.

وی هدف گذاری کمی صادرات را از جمله برنامه های کمیته های ۴۸ گانه شکل گرفته در استان برشمرد و افزود: باید در تولید و صادرات هدف گذاری برای سنوات و حوزه های مختلف داشته باشیم.

در پایان این همایش با حضور استاندار گیلان از ۶۴ کارآفرین و سرمایه گذار برتر استان تجلیل شد.

Share