مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان خبر داد:

جشنواره ملی مطبوعات گیلان تمدید شد|هیات مدیره قبلی و جدید ممنوع المعامله شدند

اولین جشواره ملی مطبوعات محلی، نشریات سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری های که قرار بود با حمایت و میزبانی منطقه آزاد انزلی در گیلان برگزار شود به بهار سال ۹۷ موکول شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اولین جشواره ملی مطبوعات محلی، نشریات سراسری، پایگاه های خبری و خبرگزاری های که قرار بود با حمایت و میزبانی منطقه آزاد انزلی در گیلان برگزار شود به بهار سال ۹۷ موکول شد.

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان در دومین جلسه رسمی هیات مدیره جدید با اعلام این خبر گفت: پس از هماهنگی های انجام شده و موافقت مدیر عامل منطقه آزاد انزلی، جشنواره ملی مطبوعات و نمایشگاه استانی نشریات، سایت ها و… که قرار بود طی روز های چهارم، پنجم و ششم بهمن ماه در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شود به دلیل برگزاری انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات گیلان و وقت و زمانی که به این دلیل از دست رفت با موافقت هیات مدیره جدید، ارشاد اسلامی گیلان و منطقه آزاد انزلی این اقدام بزرگ فرهنگی به بهار سال آینده موکول شد.

کریم خورسندی افزود: با تمدید زمان برگزاری جشنواره فرصت ارسال آثار نیز تا ۱۵ اسفند ماه امسال تمدید می شود و به زودی فراخوان جدید هم منتشر و توزیع خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: یکی دیگر از مصوبات جلسه هیات مدیره جدید خانه مطبوعات گیلان ادامه روند رسیدگی به موضوع مالیات خانه مطبوعات تا حصول نتیجه توسط مدیر عامل از طریق شورای عالی مالیاتی کشور با کمک و حمایت نمایندگان استان بود.

خورسندی ادامه داد: متاسفانه موضوع مالیات خانه مطبوعات که به سالهای ۹۰- ۹۱- ۹۲ و زمان مدیرعاملی آقای بهمنی مربوط می شود؛ به دلیل عدم ارائه اظهارنامه به امور مالیاتی منجر به صدور مالیات گردیده و از کل مبلغ ۸۵ میلیون تومان مالیات، پس از شکایت به هیات حل اختلاف و تجدید نظر و بخشودگی ۵۰ درصدی این مراجع به۴۳ میلون تومان کاهش یافته که البته با جرایم در نظر گرفته شده کل مبلغ هم اکنون به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برگ اخطار اجرایی مالیات صادر شده و افراد هیات مدیره قبلی و جدید در لیست افراد ممنوع المعامله و … قرار دارند که باید تلاش کنیم از این وضعیت خارج شویم.

وی یکی دیگر از مصوبات جلسه اخیر را برگزاری همایش مالیات و رسانه عنوان کرد و گفت: با هماهنگی مدیرکل و روابط عمومی اداره کل مالیاتی گیلان به زودی این همایش را برگزار خواهیم کرد تا اصحاب رسانه به مسایل مالیاتی که بسیار مهم و ضروری است، آشنا شوند.

خورسندی از راه اندازی مجدد کمیته های پنجگانه خانه مطبوعات خبر داد و تاکید کرد: کمیته های آموزشی، رفاهی، انضباطی، فرهنگی و حقوقی را با دعوت و فراخوان از اصحاب رسانه وعضو خانه مطبوعات شکل خواهیم داد تا همه در فعالیت های این موسسه مشارکت کنند.

وی در خاتمه ضمن دعوت از اصحاب رسانه و خبرنگارانی که شرایط عضویت طبق اساسنامه خانه مطبوعات را دارند بیان داشت: مدیران مسئول برای تایید همکاران خود در سایت خانه مطبوعات هم باید در سامانه ثبت نام کنند.

Share