سخنگوی انتقال خون گیلان خبر داد:

اهدای خون در گیلان کاهش یافت | به همه گروه های خونی نیازمندیم

سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان این که مراجعه مردمی برای اهدا خون به پایگاه های انتقال خون استان به دلیل سرمای هوا کاهش یافته، گفت: به مراجعه مردم در همه گروه های خونی نیازمند هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، سخنگوی انتقال خون گیلان با بیان این که مراجعه مردمی برای اهدا خون به پایگاه های انتقال خون استان به دلیل سرمای هوا کاهش یافته، گفت: به مراجعه مردم در همه گروه های خونی نیازمند هستیم.

گیتی ایزدی پور افزود: انتقال خون گیلان در همه حال و همیشه به مراجعه های مردمی برای تامین خون های مورد نیاز بیماران نیازمند است اما در هفته اخیر به دلیل سرمای هوا مراجعه مردمی به پایگاه های انتقال خون استان کاهش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: روزانه و در حالت عادی، ۲۵۳ نفر بایستی به پایگاه های انتقال خون استان گیلان مراجعه کنند اما در هفته اخیر تعداد مراجعه کنندگان کاهش یافته است.

سخنگوی انتقال خون گیلان ضمن قدردانی از اهداکنندگان خون خواستار همکاری بیش از پیش مردم برای تامین خون های مورد نیاز بیماران استان شد.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد مورد نیاز مورد مصرف قرار می گیرد.

حداقل سن ۱۸ سال تمام و حداکثر ۶۰ سال (اهداکنندگان مستمر تا ۶۵ سال)، حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم، فاصله اهداء خون هر هشت هفته یک بار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یک سال، از چهار بار بیشتر نشود، همراه داشتن اصل کارت شناسایی (شناسنامه، گواهینامه، گذرنامه و برای اهداکنندگان بار اول کارت ملی الزامی است) شرایط اهدای خون است.

پایگاه انتقال خون در رشت میدان فرهنگ، خیابان آزادگان جنب پارک اندیشه و اداره کل انتقال خون استان گیلان، شهرستان لاهیجان در خیابان امام خمینی جنب بیمارستان ۲۲ آبان، لنگرود در خیابان دکتر شریعتی جنب شبکه بهداشت و درمان و پایگاه انتقال خون رودسر در خیابان انقلاب بیمارستان شهدا فعال است.

پایگاه انتقال خون بندرانزلی در میدان امام خمینی، سیمتری جنب اداره هواشناسی، فومن در خیابان شهید بهشتی جنب آتش نشانی، تالش خیابان شهید بهشتی جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و آستارا خیابان امام خمینی جنب بیمارستان دکتر شریعتی فعال است.

Share