هر گونه ساخت و ساز در زمین‌های نسقی ممنوع است

خاوری گفت: بر اساس قوانین جاری هر گونه ساخت و ساز در زمین های نسقی ممنوع است، هرچند قانونگذار برای ساخت و سازهای قبلی برای دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه های اجرائی و عوامل درگیر موظف اند طبق قانون عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله شهرستان لنگرود با حضور شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، خاوری مدیرکل راه و شهرسازی، لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مدیران در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزار شد.

علی خاوری در این جلسه با بیان اینکه یکی از وظایف راه و شهرسازی در استان ها تهیه طرح جامع برای هر یک از شهرها با توجه به ضوابط و استانداردهای مصوب و تعیین ضوابط و استانداردها برای تهیه نقشه های هادی و اعلام آن به وزارت کشور می باشد افزود: بعد از تهیه طرح های هادی و جامع اگر اراضی داخل محدوده باشد اراضی ملی است و منابع طبیعی موظف است اسناد آن را انتقال دهد.

وی در این راستا اضافه کرد: بعد از اینکه چاف و چمخاله به شهر تبدیل شد از سال ۸۹ تاکنون ۵۴۸ هکتار از اراضی این منطقه را براساس ماده ۱۰ قانون زمین شهری به مالکیت دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن درآوردیم و ۱۲۰ هکتار دیگر جهت اخذ سند در دست اقدام می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: از پیش طرحی برای طرح های هادی چاف و چمخاله آماده شده و پس از تدقیق و تصویب آن در استان این آمادگی را داریم جهت تصویب به شورایعالی شهرسازی و معماری بفرستیم.

وی خاطرنشان کرد: قسمتی از اراضی بعد از انتقال سند از منابع طبیعی مورد تصرف مردم قرارگرفته و قرار شد در یک تصمیم ملی برای کل کشور، اراضی تصرف شده تعیین تکلیف شود.

خاوری در پایان تشریح کرد: بر اساس قوانین جاری هر گونه ساخت و ساز در زمین‌های نسقی ممنوع است، هرچند قانونگذار برای ساخت و سازهای قبلی برای دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه‌های اجرائی و عوامل درگیر موظف اند طبق قانون عمل کرده و در غیر این صورت مشمول پیگرد قرار خواهند گرفت و صدور هر گونه پروانه جهت ساخت و ساز در این اراضی توسط شهرداری ها تا تعیین تکلیف نهایی آنها ممنوع است.

Share