معاون وزیر کشور تشریح کرد:

هدف تروریست ها ورود به صحن مجلس بود | عملیات تروریستی در مرقد امام کاملاً ناکام ماند

می توانیم اعلام کنیم عملیات تروریست ها در مرقد امام کاملاً ناکام ماند و تیم نیروی انتظامی در حرم مطهر حضرت امام (ره) کاملا موفق عمل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا؛ معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور عصر امروز گفت: ما امروز شاهد ۲ واقعه تروریستی در تهران بودیم. آنچه که پس از بررسی ها مشخص شده این است که هدف تیم اول ورود به داخل حرم امام بود. که در داخل محوطه مرقد، عوامل نیروی انتظامی مشکوک می شوند و پس از اولین واکنش، نفر اول خود را منفجر می کند و نفر دوم توسط نیروی انتظامی مورد هدف قرار می گیرد. که می توانیم اعلام کنیم این عملیات تروریست ها کاملاً ناکام ماند و تیم نیروی انتظامی در حرم مطهر حضرت امام (ره) کاملاً موفق عمل کرد.
ذوالفقاری افزود: گروه دوم که تا این لحظه می توانیم بگوئیم سه نفر بودند و هر سه نفر هم به هلاکت رسیدند از درب ورودی ارباب رجوع مجلس با پوشش وارد می شوند و بلافاصله مامور مستقر در قسمت ورودی را مورد هدف قرار می دهند و از همان جا که حرکت می کنند؛ هر کس را در مسیرشان قرار داشته مورد هدف قرار می دهند که تعدادی شهید و تعدادی مجروح می شوند.
معاون وزیر کشور گفت: در این عملیات، هدف گروهک ها این بوده که وارد صحن مجلس بشوند یعنی هدف اصلی مجلس بوده است که بلافاصله نیروهای امنیتی وارد عمل می شوند و مسیر به سمت مجلس بسته می شود و نهایتاً این افراد وارد طبقه چهارم ساختمان دفتر نمایندگان مجلس می شوند. خوب نیروهای ویژه وارد عمل شدند و در نتیجه هر سه نفر به هلاکت رسیدند.
ذوالفقاری خاطرنشان کرد: این عملیات قدری طولانی شد؛ علت این بود که افرادی از ارباب رجوع و کارمندها در طبقات حضور داشتند و نیروهای عمل کننده باید دقت کافی را به خرج می دادند که حادثه ای برای مردم و حاضرین ایجاد نشود. لذا با دقت بالا این کار صورت گرفت.
ذوالفقاری در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا کسی دستگیر شده است؟ گفت: در یکی دونقطه که بعداً اعلام خواهیم کرد، افراد مشکوکی دستگیر شدند و موضوع در حال بررسی است.
ذوالفقاری در پاسخ به سوال درخصوص شهدای این واقعه تروریستی گفت: شهدا عمدتاً افراد ارباب رجوع بودند، تعدادی کارمندان دفاتر نمایندگان مجلس بودند و یک نفر هم از ماموران که در بدو ورود به شهادت رسیدند.
چند سوال دیگر و پاسخ های معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در پی می آید؛

سوال: جناب آقای ذوالفقاری در مصاحبه قبل فرمودید ۴ نفر تروریست در مجلس اقدام کردند. در حال حاضر به سه نفر اشاره کردید؟

ذوالفقاری: بله گزارش اولیه که به ما دادند، به ۴ نفر اشاره شد اما الان آنچه که از جنازه ها بدست آمده ۳ نفر هست. البته بررسی ما ادامه دارد و تصاویر دوربین ها و سایر موارد در حال بررسی است.

سوال: آیا این ۲ گروه تروریستی ارتباطی با هم داشتند؟

ذوالفقاری: این البته قابل بررسی است، اما با توجه به هماهنگی زمانی، این دو واقعه باید قاعدتاً یک ارتباطی با هم داشته باشد. اما درخصوص این ارتباط بعداً صحبت می کنیم.

Share