جعفرزاده در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه و بودجه:

ارزش فعلی سهام عدالت حدود۲میلیون تومان است|تصویب کلیات لایحه مالیات برارزش افزوده

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:کد ملی ۲.۵ درصد سهامداران سهام عدالت اشتباه است، که افراد برای دریافت سود سهام باید نسبت به اصلاح کد ملی خود اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی رئیس سازمان‌ خصوصی سازی در نشست امروز کمیسیون حضور یافت و گزارشی از نحوه واگذاری سهام عدالت و پیش بینی سودی که باید بین سهامداران توزیع شود، ارائه کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود:رئیس سازمان خصوصی سازی تعداد سهامداران را ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ذکر کرد و اظهار داشت که ظرف یکی دو ماه آینده سود دو دهک توزیع می شود.

طی ۱۰ سال گذشته ارزش سهام به ۵۳۰ هزار تومان رسیده است

وی با بیان اینکه برگه سهامداران به دلیل عدم امکان خرید وفروش سهم ارائه نشده است، ادامه داد: پوری حسینی اظهار داشت که درخصوص واریز سود سهام عدالت هیچ مشکلی وجود ندارد، اما از نظر تولید و توزیع برگه‌های سهام و تسلیم آن به سهامداران، چالش‌هایی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه رئیس سازمان خصوصی سازی در این نشست اظهار کرد که طی ۱۰ سال گذشته ارزش سهام به ۵۳۰ هزار تومان رسیده است، یادآور شد:سهامداران باید به سامانه مراجعه و صورتحساب را ملاحظه کنند و فیش واریزی برای تکمیل سقف سهام را دریافت و اقدام کنند، البته کد ملی ۲.۵ درصد افراد اشتباه است، که افراد برای دریافت سود سهام باید نسبت به اصلاح کد ملی خود اقدام کنند.

کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد/ایراد در جزییات لایحه

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بنابر اظهارات پور حسینی ارزش فعلی سهام حدود دو میلیون تومان است، افزود: به دولت گفته شد که بنابر مصوبه شورایعالی اصل ۴۴ نسبت به گذشته کالبدشکافی صورت نگیرد و درباره سهام عدالت به مر قانون عمل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به دستورکار دیگر کمیسیون متبوعش، گفت: رسیدگی به کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده دستور کار دیگر کمیسیون برنامه و بودجه بود که  کلیات لایحه تصویب شد، اما نکته مهم در این خصوص این بود که این لایحه مالیات بر فروش بوده نه بر ارزش افزوده که جزییات آن باید اصلاح شود./

 

Share