صادق زیباکلام در انزلی

در مبارزات انتخاباتی از نظر اخلاق چند پله سقوط کرده ایم | نگذاریم کشور به عقب برگردد

زیبا کلام گفت: برای جلوگیری از بازگشت به عقب باید محکم و استوار با حضور در پای صندوق های رای مسیری را که شروع کرده ایم، نگذاریم به عقب برگردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اعداد و ارقام موجود، به وضوح بیانگر تفاوت وضعیت فعلی با زمان دولت گذشته است.
صادق زیباکلام پنجشنبه شب در مراسم افتتاحیه ستاد تبلیغات انتخاباتی حجت الاسلام حسن روحانی در بندرانزلی اظهار کرد: اما متاسفانه عده ای با دروغ گفتن، تهمت زدن و خلاف واقع جلوه دادن، سعی در عوام فریبی دارند.
وی افزود: متاسفانه این جریان در انتخابات پیش رو نیز به حرکت درآمده و در مبارزات انتخاباتی از نظر اخلاق به خصوص در میان رجال سیاسی چند پله سقوط کرده ایم .
زیباکلام با اشاره به اینکه اشاعه این بی اخلاقی ها و دروغ ها در باور های جوانان نسل سوم انقلاب تاثیر منفی می گذارد، اضافه کرد: در حال حاضر چنین شائبه ای را مطرح کرده اند که ثروت کشور در دست چهار درصد از افراد است و ۹۶ درصد از افراد جامعه مستضعفند و وقتی حق را ناحق جلوه می دهند، جوانان چگونه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را باور داشته باشد؟
وی یادآور شد: در برابر کسانی که چنین ادعاهایی مطرح می کنند باید پرسید که در زمان این همه تخلف و اتفاقاتی از این دست ، نهادهای نظارتی، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام و رسانه ها کجا بودند و چگونه این موارد در طول چهار سال دولت یازدهم عنوان نشد و به یکباره کشف شد؟
زیبا کلام گفت: این میزان از حجم بی اخلاقی سیاسی در کشور برای جمع کردن آرای بیشتر در انتخابات، قابل مقایسه با هیچ کشوری نیست و این درحالیست که دیگران را مشرک و ملحد و خود را پاک و بی گناه می دانند و باید از آنها پرسید که آیا همه این تخلفات در دولت تدبیر و امید رخ داده است؟
وی ادامه داد: بودجه عمرانی کشور در سال ۹۵ رقمی برابر با ۳۷۰ هزار میلیارد ریال بود که تنها ۱۳۰هزار میلیارد ریال آن تخصیص یافت چون دولت ، دیگر پولی نداشت.
زیباکلام یادآور شد: نامزدهای جریان اصولگرا در مناظره اعلام کردند که آمریکایی ها با گرفتن امتیاز در قبال برجام، به تعهدات خود عمل نکرده اند و باید گفت اگر چنین امری صحت دارد، چرا ترامپ رییس جمهوری آمریکا مخالف برجام است.
وی با اشاره به بهره برداری سیاسی از بی اخلاقی ها افزود: حوزه نفتی پارس جنوبی، حوزه مشترک بین ایران و قطر است ولی در سال ۸۴ با روی کار آمدن دولت نهم، قطر با جمعیت سه میلیون نفر، ۵۰۰ هزار میلیارد ریال بیشتر از ایران ۸۰میلیون نفری، گاز برداشت می کرد.
این استاد دانشگاه تهران اضافه کرد: دولت یازدهم با افتتاح طرح های نفتی جدید، موفق شده میزان برداشت ایران را به سطح کشور قطر برساند.
زیبا کلام در خاتمه سخنانش گفت: برای جلوگیری از بازگشت به عقب باید محکم و استوار با حضور در پای صندوق های رای مسیری را که شروع کرده ایم، نگذاریم به عقب برگردد.

Share