انسداد محور سیاهکل-دیلمان به علت ریزش بهمن|تمام راههای مواصلاتی اصلی باز هستند

مدیرکل رهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود : هم اکنون در تمامی محورهای اصلی استان تردد بدون هیچگونه مشکلی همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمد رضا نازک کار مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به حجم زیاد بارش برف در مناطق کوهستانی گفت: ارتفاع برف در شهرستان سیاهکل به بیش از ۹۰ سانتیمتر رسید و محور سیاهکل ، آبی نام ، دیلمان به علت ریزش بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان افزود : راه اسالم به خلخال به دلیل بارش برف و ریزش بهمن که از شب گذشته بسته شده بود با تلاش راهداران باز شد.
وی از رانندگانی که قصد تردد در این محور و سایر محورهای کوهستانی را دارند خواست خودروهای خود را به زنجیر چرخ و دیگر وسایل ایمنی و گرم کننده مجهز کنند و به دلیل وجود مه غلیظ وبارش بیش از یک و نیم متر برف در این محورها، و ایمنی بیشتر ترددکنندگان، حتی المقدور از تردد غیرضروری خودداری کنند.
مهندس نازک کار گفت: در شهرستانهای رشت و فومن ارتفاع برف بین ۸۰ الی ۹۰ سانتیمتر و در محورهای رودسر، املش، تالش، رضوانشهر و انزلی ارتفاع برف بین ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر گزارش شده است.
وی گفت: همچنین در صومعه سرا و رودبار ارتفاع بارش برف بین ۷۰ الی ۸۰ سانتیمتر و در آستانه بین ۶۰ الی ۷۰ سانتیمتر و در لنگرود، لاهیجان و شفت بین ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر رسیده است.
این مقام مسئول اذعان داشت: راهداران پرتلاش گیلانی همچنان در حال برفروبی و نمک پاشی محورهای درگیر برف هستند.
مدیرکل رهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود : هم اکنون در تمامی محورهای اصلی استان تردد بدون هیچگونه مشکلی همچنان ادامه دارد.
نازک کار در پایان با اعلام اینکه در صورت ایجاد مشکل و لزوم ، مسافران محترم میتوانند به نزدیکترین راهدارخانه مراجعه نمایند افزود : ترددکنندگان با شماره تلفن گویای ۱۴۱به صورت شبانه روزی می توانند از آخرین وضعیت راه‌های گیلان باخبر شوند.

Share