انتقام مـرگبار

انتقام مرگبار مرد جوان از رقیب عشقی خود

مرد جوانی که در ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش شکست خورده بود وقتی فهمید این دختر به عقد جوان دیگری درآمده است، کینه‌ورزانه تصمیم به کشتن رقیبش گرفت و شبانه او را در منطقه سعادت‌آباد تهران با شلیک ۲ گلوله به قتل رساند و بعد هم پا به فرار گذاشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روزنامه ایران، پوریا که از سال‌ها پیش برای قتل رقیب در جست‌وجوی محل سکونت او بود سرانجام خانه وی را در منطقه سعادت آباد پیدا کرد و غروب روز بیست و دوم آذر با همراه داشتن یک کلت کمری به سراغ طعمه‌اش رفت.

پوریا با دیدن خودرو آروین- ۳۶ ساله- ابتدا یک چرخ خودرو او را که در مقابل خانه‌اش متوقف بود پنچر کرد و سپس به انتظار ایستاد؛ ساعت ۹/۵ شب بود که آروین از خانه‌اش بیرون آمد و سوار خودرو‌اش شد بی‌آنکه بداند لاستیک چرخش را پنچر کرده‌اند و مرد جوانی برای کشتن او در تعقیبش است. آروین پس از سوار شدن به خودرو وقتی چندمتر جلو‌تر متوجه پنچری خودرو‌اش شد مقابل بیمارستان عرفان توقف کرد تا در روشنی، چرخ را عوض کند، اما همان موقع پوریا همراه یکی از دوستانش سوار بر خودرو از راه رسید و با نقابی بر چهره از پشت دو گلوله به او شلیک کرد و پس ‌از کشتن مرد جوان هر دو گریختند.

خبر وقوع این جنایت چند دقیقه بعد به کلانتری شهرک قدس – غرب- اطلاع داده شد و با حضور مأموران کلانتری در محل و نخستین بررسی‌ها مشخص شد آروین براثر اصابت گلوله از پشت سر به قتل رسیده و قاتل هم فراری شده است.

سپس به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده این جنایت برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان پس از حضور در محل جنایت و تحقیقات میدانی پی بردند جنایت در مقابل دوربین‌های مداربسته بیمارستان اتفاق افتاده است. بلافاصله از روی تصاویر ضبط شده دوربین‌های مداربسته صحنه جنایت از چند زاویه، در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که قربانی به‌دلیل پنچر شدن لاستیک خودرو شخصی‌اش به روشنایی مقابل در ورودی بیمارستان رفته و هنگام تعویض لاستیک خودرو قاتل با صورت پوشیده به او نزدیک شده و با خارج کردن اسلحه کمری از داخل یک پاکت تبلیغاتی، از پشت سر دو گلوله شلیک کرده و پس از جنایت، با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ، به‌همراه همدستش (راننده پراید) از محل متواری شده‌است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، همزمان با بررسی دقیق تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته به تحقیق از خانواده مقتول پرداختند و اطلاع پیدا کردند مرد جوان پدر دو دختر ۱۰ ساله و ۱۸ ماهه و مترجم زبان انگلیسی بوده ومحل کارش نیز در محدوده دانشگاه تهران قرار داشته است.

تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که مقتول دارای حسن شهرت در میان اعضای خانواده، دوستان، همکاران و همسایگانش بوده و هیچ‌گونه سابقه درگیری و اختلاف شخصی یا مالی با کسی نداشته است؛ همچنین در ادامه تحقیقات مشخص شد که وی دارای سابقه فعالیت ورزشی در رشته والیبال بوده و شب وقوع جنایت نیز قصد داشته به یک سالن ورزشی در شهرک امید -در شرق تهران- برود.

دستگیری راننده پراید

کارآگاهان جنایی با بررسی دقیق تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی دقیق خودرو پراید مورد استفاده در شب جنایت شدند.

با شناسایی دقیق پراید، مالک آن به نام «احسان. ل» (۳۸ ساله) شناخته شد و کارآگاهان با مراجعه به محل کار وی در یک چاپخانه واقع در حوالی میدان هفت‌تیر، او را دستگیر کردند.

احسان با اعتراف صریح به حضور در محل جنایت، یکی از دوستانش به‌نام «پوریا» را به‌عنوان عامل جنایت معرفی کرد و گفت: «حدود سه سال پیش بود که با پوریا دوست شدم؛ او مدعی شده بود که زن و مردی وارد زندگی پدرش شده‌اند و باعث بروز مشکلات زیادی برای خانواده‌اش هستند و دائم می‌گفت که باید از آنها انتقام بگیرد؛ چند روز پیش از قتل، با ماشین پوریا به سعادت‌آباد رفتیم و مدتی در خیابان چرخیدیم و شب جنایت، پوریا به در خانه ما آمد و این‌بار ماشینش را پارک کرد و دو نفری با ماشین من به سعادت‌آباد رفتیم. داخل سعادت آباد پوریا از ماشین پیاده شد و من در خیابان ایستادم. پوریا داخل یک کوچه رفت و چند دقیقه بعد برگشت. زمانی‌که سوار ماشین شد، با راهنمایی‌اش به دنبال یک ماشین حرکت کردیم تا اینکه ماشین مورد نظر مقابل بیمارستان عرفان توقف کرد و من هم با راهنمایی پوریا چند متر جلوتر توقف کردم. راننده خودرو مورد نظر پس از توقف، صندوق عقب خودرو‌اش را باز کرد و مشغول تعویض لاستیک بود که پوریا از ماشین پیاده شد و به سمت او رفت و ناگهان صدای دو گلوله آمد؛ من با وحشت زیادی حرکت کردم و پوریا را کمی بالاتر از محل توقف ماشین مقتول سوار کردم و محل را ترک کردیم؛ بی‌هدف و با راهنمایی پوریا رانندگی می کردم تا اینکه کنار اتوبان ایستادم. پوریا پیاده شد و بعد از مدتی برگشت و این‌بار اسلحه همراهش نبود.»

اعتراف به قتل

با اعترافات صریح احسان در مورد معرفی عامل اصلی جنایت، کارآگاهان با مراجعه به محل کار پوریا که یک رستوران در محله هفت‌تیر بود او را دستگیر کردند.

پوریا پس از دستگیری منکر جنایت شد اما در جریان‌ تحقیقات پلیسی مشخص شد که او پیش از ازدواج مقتول، خواستگار همسر مقتول بوده و بر ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش اصرار فراوان داشته که ناکام مانده بود. پوریا نیز همان موقع با شخص دیگری ازدواج کرده بود اما در فاصله کوتاهی، از همسرش جدا شد با گذشت چندین سال و با انگیزه انتقامگیری نقشه‌کشتن رقیب عشقی را طراحی کرد تا اینکه آن شب دست به جنایت زد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به این ماجرا گفت: متهم به‌قتل و جوان همراه او در بازداشت به‌سر می‌برند و تحقیق از آنها همچنان ادامه دارد.

Share