امام جمعه اصفهان: لات‌بازی که سران فتنه کردند در تاریخ سابقه ندارد، حکم‌شان اعدام است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، امام جمعه اصفهان گفت: بر اساس قانون حکم سران فتنه اعدام است اما به دلیل مصالح کشور به آن‌ها تخفیف داده شده و برخی بی‌خود برای آزادی آن‌ها دست و پا می‌زنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد ظهر امروز در اجتماع روحانیت انقلابی اصفهان به مناسبت ۹ دی اظهار داشت: روحانیون باید تبلیغ کنند و تاثیرات وقف در از بین رفتن فقر را به مردم بگویند، وقف به نوعی صدقه‌ای ماندگار است که انسان را جاوید می‌کند، زمانی که فردی وقف می‌کند آثار آن را هرچند ناچیز در روز قیامت می‌بیند.

وی افزود: اگر مردم بدانند آنچه را وقف می‌کنند در مسیر خود استفاده می‌شود بیشتر وقف می‌کنند، پس از انقلاب این مسیر خود را به خوبی پیدا کرده، اما روحانیون باید خود را نیز رشد داد، می‌توان وقوفات را در اختیار مردم گذارد تا رشد و نمو بهتری داشته باشد.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه بسیاری از موقوفات به دلیل کم‌کاری فروخته شد، خاطرنشان کرد: با میراث فرهنگی باید تفاهمی شود تا برخی از مقبره امام زادگان تعمیر شود، برخی از مقبره امام‌زادگان ما بسیار قدیمی شده و نیاز به ترمیم دارد، در این راستا می‌توان این مسئله را نیز در محضر رهبر معظم انقلاب مطرح و به نتیجه رساند.

وی تصریح کرد: سنگر نماز جماعت لطفی الهی است، حضور ائمه جماعت در مساجد به اذن خداست و باید لیاقت داشت، مسجدی که زحمت‌های فراوان و پول مردم ساخته شده سنگر الهی است و اگر وظیفه خودمان را درست انجام ندهیم نخست به خود و پس از آن به مردم خیانت کرده‌ایم.

آیت‌الله طباطبائی‌نژاد بیان کرد: روحانیت باید به روز باشد، دشمن شیطان و زیرک است و کار خود را بر روی حساب پیش می‌برد، معاویه به عنوان دشمن اسلام زمان حضرت علی(ع) با ایشان مخالف بود و پس از ایشان با امام حسن(ع) مخالفت کرد و در زمانی ایشان با از حضرت علی (ع) تعریف می‌کرد و این نشان از شیطنت دشمن دارد.

وی گفت: بصیرت به معنای همین است، روحانیون نباید در منبرهای خود بر سر مسائلی که دشمن کاری ندارد صحبت کنند، روحانیون باید بدانند دشمن دست بر روی چه کسی یا چه مسئله‌ای گذاشته تا بتوانند مردم را در مقابل آن‌ها آگاه کنند.

امام جمعه اصفهان اظهار داشت: معنای حکومت اسلامی این نیست که همه انسان‌های آن ناب باشند هیچ خطایی نباشد، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند زمانی که قطار روی ریل حرکت می‌کند اتفاقات داخل قطار ربطی به ریل قطار ندارد و باید در این راه اتفاقات داخل قطار را درست کرد، اشتباه مسئولان به معنای بدی جمهوری اسلامی نیست.

وی افزود: اگر قطار از ریل خود خارج شد آن‌گاه باید فریاد سر داد، کسی که پول نجومی می‌برد به معنای حکومت نیست، رهبری، قانون اساسی و کفر ستیزی ۳ اصل نظام جمهوری اسلامی ایران است، مسلمان نباید زیر بار کافر برود و این مسئله بارها در قرآن ذکر شده است.

آیت الله طباطبائی‌نژاد با اشاره به آیات سوره آل عمران خاطرنشان کرد: مسلمانان نباید اسرار خود را به دشمنان بگویند و پای آن‌ها را به نظام و خانه خود باز کنند، دشمنان هیچ‌گاه با شما نیستند و نمی‌گذارند به شما خیری برسد، دشمنان را اگر دوست هم داشته باشید شما را دوست ندارند و از هر راهی برای آسیب‌رسانی به شما استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به روز ۹ دی تصریح کرد: برای برخی سئوال می‌شود که چرا سران فتنه محاکمه نمی‌شوند، بنده به عنوان قاضی دیوان عالی کشور می‌گویم اگر این افراد محاکمه شوند حکمشان بدون شک اعدام است، کسانی که سعی در براندازی نظام ما و پایمال کردن خون شهدا را داشتند مفسد در زمین هستند.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: لات بازی که این افراد انجام دادند در تاریخ سابقه ندارد، اینکه چرا حکم این افراد اعدام اعلام نشد برای وجود برخی مسائل است که بزرگان به آن‌ها تخفیف داده‌اند، برخی بی‌خود برای آزادی آن‌ها دست و پا می‌‌زنند به این دلیل که تکلیف این افراد مشخص است.

Share