از تبریک وزیر ارتباطات به استاندار گیلان به دلیل کاهش نرخ بیکاری تا نعمت روستانشینی شفتی‌ها

واعظی با تبریک به استاندار گیلان و مدیران اجرائی استان در کاهش ۵ تا ۶ درصدی نرخ بیکاری استان از سفر گذشته خود به گیلان تاکنون گفت: آمارهای ارائه شده از وضعیت بهبود اشتغال در گیلان در دولت تدبیر و امید نشان از اقدامات موثر شکل گرفته در این استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا محمود واعظی در جلسه شورای اداری شهرستان شفت بیان کرد: کوشش دولت این است که به نوعی عمل کند تا مردم در هر نقطه از کشورمان، احساس کنند که به طور واقعی مورد عنایت دولت هستند و دولت برای آن‌ها برنامه دارد.

وی ادامه داد: با وجود همه محدودیت‌های منابع در ابتدای راه دولت یازدهم، کوشیدیم دولت توسعه محور باشد و با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و برطرف کردن نوسانات در حوزه‌هایی همچون بورس و اقتصاد، در این مسیر گام برداشتیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری اینکه در همین شهرستان شفت در سه سال گذشته بخشی از محدودیت‌ها رفع شده، افزود: مجموعه دولت تلاش کرد تا بهترین خدمت رسانی به مردم انجام و راه برای آینده هموار و زمینه ای فراهم شود تا به سرعت، بتوانیم به اهدافی که در شأن این مردم و نظام اسلامی ایران است، دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: هنگام تحویل دولت یازدهم، تورم ۴۰ درصدی داشتیم، همت کردیم و در سال‌های متمادی آن را کاهش دادیم و امروز خوشحال هستیم که تورم به زیر ۸ درصد رسیده؛ هرچند این راضی کننده نیست و در تلاشیم که رونق اقتصادی را افزایش دهیم.

دکتر واعظی با اشاره به رشد اقتصادی در کشور گفت: طی شش ماه اول امسال رشد خوبی داشته‌ایم و می‌کوشیم این روند در شش ماه دوم بهتر شود اما به دنبال این هستیم که وضعیت معیشت همه مردم به ویژه اقشار متوسط و متوسط به پایین بهبود یابد.

وی یکی از نشانه‌های آشکار توجه دولت به موضوع رفاه شهروندان را در موضوع خرید گندم عنوان و اضافه کرد: خرید گندم در دولت یازدهم بی سابقه بود و ۱۱ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد و این بیانگر آن است که دولت به رفاه مردم توجه دارد.

تبریک وزیر ارتباطات به استاندار گیلان به دلیل کاهش نرخ بیکاری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با یادآوری اینکه اشتغال موضوع مهم و مورد توجه و تاکید رئیس جمهوری است، گفت: تا زمانی که همه شاغل نشوند، نمی‌توانیم نگاه توسعه ای به کشور داشته باشیم ضمن اینکه دانش آموختگانی در کشور داریم که به نظام مقدس اسلامی ایران علاقمند و با انگیزه هستند و هدفمان این است که با تغییر وضعیت کنونی، اشتغال کشور متحول شود.

واعظی با تبریک به استاندار گیلان و مدیران اجرائی استان در کاهش ۵ تا ۶ درصدی نرخ بیکاری استان از سفر گذشته خود به گیلان تاکنون گفت: آمارهای ارائه شده از وضعیت بهبود اشتغال در گیلان در دولت تدبیر و امید نشان از اقدامات موثر شکل گرفته در این استان و نیز همبستگی و همدلی میان مدیران استانی، ائمه جمعه و نمایندگان مجلس در جهت شکوفایی هرچه بیشتر استان است.

وی گفت: این استان از همه نعمت‌ها برخوردار است و باید هدف گذاری‌های لازم انجام شده و زیر ساخت‌ها آماده باشد.

دکتر واعظی هدف گذاری برای توسعه گردشگری را مطلوب دانست و گفت: این امر نباید تنها معطوف به جذب گردشگر شود بلکه باید با ایجاد اشتغال در زمینه‌های صنایع دستی و اماکن تفریحی، روی این زمینه بیشتر کار کنیم.

وزیر ارتباطات به موقعیت جغرافیایی گیلان و نزدیکی این استان به کشورهای حاشیه خزر اشاره و اضافه کرد: می‌توان از طریق گیلان، کالاهای کشور و نیز تولیدات این استان را به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر کرد.

دکتر واعظی ساخت پایانه ریلی در آستارای ایران را مزیت خوبی دانست و گفت: با این فرصت، در ایران این مزیت برای گیلان از هر جای دیگری بیشتر است و باید با گرفتن بازار روسیه، به فکر ایجاد تحول برای این استان باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین بیان داشت: در خصوص آنتن دهی شبکه‌های ارتباطی تلفن همراه، اقداماتی برای ارتقاء وضعیت شهرستان‌های شفت و فومن صورت می‌گیرد و می‌کوشیم شرایطی را فراهم کنیم که با توسعه امکانات، روستانشینان این منطقه در روستاها بمانند و تا پایان دولت یازدهم، اینترنت همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار را برقرار می‌کنیم.

دکتر واعظی اضافه کرد: با توسعه اینترنت به روستاها، جوانان می‌توانند در همان روستا بمانند و ارتباط بین تولیدکننده و فروشنده را به صورت مستقیم ایجاد کنند و به این شکل، نقش دلالان و سودجویان کم رنگ و سپس حذف می‌شود که این مهم، از نظر اقتصادی نیز به نفع آنان خواهد بود.

اینکه ۷۰ درصد مردم شفت روستانشین هستند یک نعمت است

محمدعلی نجفی در جلسه شورای اداری شهرستان شفت که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در فرمانداری شفت برگزار شد افزود: بنای توسعه استان را بر تقویت زیرساخت های گردشگری گذاشته ایم که یکی از مولفه های آن، اصلاح راه های ارتباطی است.
وی شفت را یکی از شهرستان های قوی استان در آینده ذکر و اضافه کرد: در شهرستان شفت ۷۰ درصد مردم روستانشین هستند و این، یک نعمت است و باید از این ظرفیت استفاده کنیم و دستگاه های متولی باید اندیشمندانه تر برخورد کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان افزود: بهترین راه برای توسعه این منطقه و رفع مشکل اشتغال، توسعه گردشگری است و ما نیز امکانات و زمینه های لازم برای حضور سرمایه گذاران را فراهم می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در دو جلسه ای که فردا درخصوص اقتصاد مقاومتی ، توسعه صادرات و رفع موانع تولید با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داریم، کاستی های مطرح شده درخصوص استان و نیز شهرستان شفت را بررسی می کنیم.

Share