نماینده فومن سکوت خود را شکست

واکنش افتخاری به دعوت زن دستفروش برای دیدار با رئیس جمهور/ هزاران مادر زیر بار فقر له می‌شوند و کسی به فکر آنها نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری با ابراز بی‌اطلاعی از دعوت این زن دستفروش از سوی روحانی، اظهار کرد: هزاران زن و مادر در کشور سیلی می‌خورند و زیر فقر له می‌شوند که کسی به فکر آنها نیست و مسائل آنها را برجسته نمی‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، به دنبال انتشار خبری مبنی بر دعوت رئیس جمهور از زن دستفروش فومنی که مورد برخورد فیزیکی یکی از ماموران شهرداری این شهر قرار گرفته بود؛ حجت‌الاسلام محمدمهدی افتخاری با ابراز بی‌اطلاعی از دعوت این زن دستفروش از سوی روحانی، اظهار کرد: هزاران زن و مادر در کشور سیلی می‌خورند و زیر فقر له می‌شوند که کسی به فکر آنها نیست و مسائل آنها را برجسته نمی‌کنند.eftekhari_2016-10-06_12-00-16

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها این زن نیست که در خیابان مورد نظر دستفروشی می‌کند، ادامه داد: در بازار فومن حدود ۳۰ زن در حال دستفروشی هستند که همه از قانون تمکین می‌کنند.

وی گفت: زنانی هستند که از صبح برای کسب روزی از خانه خارج می‌شوند و شب برای اینکه فرزندان خود را آرام کنند دیگ آب خالی را روی اجاق می‌گذارند تا کودک به خواب رود اما به این مسائل پرداخته نمی‌شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای قانون مشکلات کشور را برطرف می‌کند، گفت: اگر می‌خواهیم شهر و استان و کشوری آباد داشته باشیم باید به قانون تمکین کنیم و قانون با شعار، فضای مجازی و دل‌خواه نیست بلکه قانون همت می‌خواهد.

افتخاری با اشاره به اینکه دولت باید در کشور اشتغال ایجاد کند تا دستفروشی نباشد، تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم همت کند تا مشکل اشتغال برطرف شود و دستفروشان در کنار خیابان نباشند.

وی متذکر شد: دولت همت کند چرخه تولید را به گردش درآورد و مشکل بیکاری استان برطرف شود و شهرهای صنعتی خفته را بیدار کند و اگر دولت اشتغال ایجاد کند دیگر دستفروشی وجود نخواهد داشت.

Share