ایران با شکست ایتالیا قهرمان جام جهانی شمشیربازی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تیم سابر کشورمان در فینال جام جهانی شمشیربازی در سنگال مقابل ایتالیا به برتری رسید و به مقام قهرمانی و مدال طلای این رقابت‌ها دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، تیم ملی سابر کشورمان در بخش تیمی جام جهانی شمشیربازی در سنگال برای نخستین بار راهی فینال شد و در پایان با نتیجه ۴۵ بر ۳۹ برابر ایتالیا به پیروزی رسید و بر سکوی قهرمانی ایستاد و صاحب گردن آویز طلا شد.

۱۳۹۵۰۵۲۱۱۱۲۶۳۲۲۳۰۸۳۵۰۲۲۴

تیم ملی کشورمان در نخستین دیدار خود در این مسابقات با نتیجه ۴۵ بر ۲۲ ژاپن را شکست داد و در  ادامه آمریکا، تیم اول رنکینگ جهانی را با نتیجه ۴۵ بر ۴۴ از پیش رو برداشت.

مجتبی عابدینی در دیدار برابر آمریکا مقابل هومر قرار گرفت و با شکست این شمشیرباز انتقام شکست خود در المپیک ریو را از وی گرفت.

ملی‌پوشان کشورمان برای رسیدن به فینال در مرحله نیمه نهایی مقابل کره جنوبی، قهرمان بخش تیمی المپیک لندن قرار گرفتند و با برتری ۴۵ بر ۳۴ برابر این تیم فینالیست شدند.

عابدینی در این دیدار مقابل کیم از کره جنوبی به برتری رسید. عابدینی در دیدار رده‌بندی المپیک ریو برابر این شمشیرباز کره‌ای شکست خورده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ شمشیربازی کشورمان است که تیم سابر ایران به فینال جام جهانی راه پیدا کرده و به مقام قهرمانی دست یافته است.

Share