روایت وزیر بهداشت از درمان محصورین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،وزیر بهداشت در خلال یک مصاحبه مفصل، در پاسخ به پرسشی، درباره درمان محصورین پس از انتخابات ۸۸ توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از ایسنا ،وزیر بهداشت در خلال یک مصاحبه مفصل، در پاسخ به پرسشی، درباره درمان محصورین سران فتنه توضیح داد.

۱۴۵۸۰۴۲۶۳۷۹۵۴_hamid amlashi -7 سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در بخشی از گفت‌وگوی تفصیلی خود با «جماران»، در پاسخ به پرسشی درباره چرایی حضورش به عنوان پزشک در درمان موسوی و کروبی، گفت: محصورین خودشان خواستند درمان شان کنم و من با کمال میل این کار را انجام دادم.

وی اظهار کرد: در مورد محصورین لازم است بگویم آنها امروز من را نشناخته‌اند. با آقای مهندس موسوی در سال‌های دور کار کرده‌ام. زمان نخست وزیری ایشان من در جهاد بودم و در برخی جلسات دولت و شورای اقتصاد شرکت می‌کردم. ایشان من را می‌شناخت و سال‌ها بیمار من بوده؛ آقای کروبی نیز همین‌طور. از من خواستند آنها را عمل کنم. خب انتظار داشتید بگویم عمل نمی‌کنم؟ شاید اگر کسی بود که به آینده سیاسی خودش فکر می‌کرد، بهانه و عذری می‌آورد.

وی با انتقاد از برخی شایعه‌سازی‌ها و فضاسازی‌ها درباره این رفتار پزشکی، تاکید کرد: متأسفانه از این افراد (کسانی که حرف و شایعه می‌سازند) زیاد هستند. انسان‌هایی که رفتارشان مایه غم و غصه است. اصل قضیه این است که آنها خودشان خواستند من معاینه و درمانشان کنم و من هم با کمال میل این کار را انجام دادم.

وزیر بهداشت درباره این‌که آیا برای این کار از طرف رئیس‌جمهور نیز مأموریت داشته است؟ پاسخ داد: بله. هم آیت‌الله آملی لاریجانی این لطف را داشتند و هم آقای رئیس‌جمهور از من خواستند. اگر آیت‌الله آملی لاریجانی اجازه نمی‌دادند، این امکان برای من پیدا نمی‌شد که آقایان را ببینم.

هاشمی افزود: واقعیت این است که از نظر پزشکی، دارویی و پرستاری هر چیزی که خواستند برای آنها فراهم کردند و محدودیتی در انتخاب پزشک نبوده است. یعنی اگر من وزیر هم نبودم و آنها می‌خواستند که ویزیتشان کنم، مطمئن باشید این اتفاق می‌افتاد. اکنون نیز من دائماً در جریان شرایط جسمی، روحی و روانی آنها هستم.

او همچنین در برابر این پرسش که “آیا به‌طور مرتب آنها را می‌بیند یا خیر؟” تاکید کرد: هر زمانی که لازم بوده، این امکان فراهم شده است.

وزیر بهداشت در پاسخ به پرسش که “چون الآن بحث کهولت سن این افراد مطرح است، از این بابت نگرانی وجود ندارد؟” اظهار کرد: هرکس کهولت سن داشته باشد هر لحظه ممکن است هر اتفاقی برایش رخ دهد؛ پس این نگرانی وجود دارد.

tel final1

Share