استاندار گیلان

امسال به فعالان صنعت چای ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است/ هتل ۵ ستاره با امکانات جانبی در لنگرود در حال احداث است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نجفی با اشاره به اینکه هتل ۵ ستاره با امکانات جانبی در لنگرود در حال احداث است خاطرنشان کرد: این هتل به تشویق ما شکل گرفته و دارای مرکز تفریحی و جاذبه‌های گردشگری است و امیدواریم بتوانیم شاهد مجموعه‌های گردشگری فراوان در استان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا استاندار گیلان گفت: به کارخانه داران و کشاورزان چایکار، ۱۱۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق حمایت از توسعه چای پرداخت شده است.

IMG_4530دکتر نجفی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از یک مجتمع تولیدی و بسته بندی مواد غذایی و کارخانه چای در شهرستان لنگرود واقع در شرق استان گیلان، بیان کرد: این میزان تسهیلات پرداخت شده به فعالان صنعت چای، با کارمزد چهار درصد ارائه شده است.

وی ادامه داد: مبلغ تسهیلات به چایکاران برای هرس اراضی چایکاری، ۱۶ میلیون ریال و به کارخانه داران نیز بین ۲۰۰ میلیون تا ۸۰۰ میلیون ریال بوده است.

استاندار گیلان پرداخت این تسهیلات از محل صندوق حمایت از توسعه صنعت چای را با حمایت های دولت تدبیر و امید در راستای تقویت صنعت راهبردی چای ذکر کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه تولید چای امسال حدود ۴۱ درصد رشد داشته است تصریح کرد:با توجه به اهتمام سازمان مدیریت به سازمان چای کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان تذکر جدی می‌دهم که پرداخت بهای برگ سبز چای را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

دکتر نجفی مجتمع تولیدی و کارخانه چای نوشین لنگرود را یکی از تولیدکنندگان موفق استان معرفی کرد و گفت: مطابق آمار، این مجتمع حدود ۲۳۱ کارمند و کارگر دارد که بیشتر آنها اخیرا”به استخدام این شرکت در آمده‌اند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه این شرکت می‌تواند کارهای مختلفی را به جز تولید چای انجام دهد بیان کرد: این مجتمع تولیدی می‌تواند در موازات تولید چای اقدامات دیگری را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه هتل ۵ ستاره با امکانات جانبی در لنگرود در حال احداث است خاطرنشان کرد: این هتل به تشویق ما شکل گرفته و دارای مرکز تفریحی و جاذبه‌های گردشگری است و امیدواریم بتوانیم شاهد مجموعه‌های گردشگری فراوان در استان باشیم.

صندوق حمایت از صنعت چای در اسفندماه سال ۹۳ تشکیل شده و هم اکنون ۴۲ هزار چایکار معادل ۹۰ درصد چایکاران کشور، با ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه، در این صندوق سهامدار هستند.

استاندارگیلان صبح امروزبه صورت سرزده باحضوردریکی ازکارخانجات بزرگ چایسازی،تولید وبسته‌ بندی موادغذایی درلنگرود ازنزدیک با روندخریدبرگ سبز، تولید چای خشک ونیزسرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته دراین مجتمع تولیدی که بیش از ۲۳۰ نفردرآ ن مشغول به کارهستند ، بازدید کرد.

دکتر نجفی همچنین درجریان مراحل ساخت مجموعه ‌ی گردشگری و تفریحی که درجواراین مجموعه‌ی تولیدی توسط بخش خصوصی ساخته می‌شود قرار گرفت.

tel final1

Share