خبر خوش فرماندار آستارا

کلنگ زنی احداث خط آهن و پل ریلی آستارای ایران به آستارای آذربایجان طی هفته آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: آیین کلنگ زنی احداث خط آهن و پل ریلی آستارای جمهوری اسلامی ایران به آستارای جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  ،شفقی فرماندار آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در آینده ای نزدیک، آیین کلنگ زنی برای آغاز عملیات احداث خط آهن و پل ریلی آستارای جمهوری اسلامی ایران به آستارای جمهوری آذربایجان با حضور مقامات عالی رتبه و اعضای کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور برگزار خواهد شد.

reilوی با تأکید بر اینکه این آیین طی هفته آینده برگزار خواهد شد، ادامه داد: هم اکنون علاوه بر معرفی پیمانکار، کارگاه برای احداث این پروژه در حال تجهیز است و شاهد جدیت طرفین برای عملیاتی شدن این پروژه و بهره برداری در زمان اعلام شده هستیم.

شفقی در بخش دیگر سخنان خود به مشخصات پروژه مذکور اشاره کرد و افزود: برای تحقق این طرح، یک دهنه پل ریلی به طول ۸۰ متر و دهنه ۳ متر به روی رودخانه مرزی آستاراچای، ۸ کیلومتر خط ریلی از خط آهن سراسری جمهوری آذربایجان تا نقطه صفر مرزی و پل در دست احداث و ۲ کیلومتر خط ریلی از محل مذکور تا محدوده تعیین شده در آستارای جمهوری اسلامی ایران احداث می شود.

وی زمان اعلام شد از سوی دو طرف برای اتمام این پروژه را روزهای پایانی سال ۲۰۱۶ عنوان کرد و یادآور شد: این مسیر پس از تکمیل به خط ریلی سراسری جمهوری اسلامی ایران که از قزوین به رشت و سپس تا آستارا ادامه خواهد یافت، متصل می شود.

فرماندار آستارا از این پروژه به عنوان نقطه اتصال اروپا و کشورهای قفقاز به کشورهای حوزه خلیج فارس و اقیانوس هند نام برد و تصریح کرد: با فعال شدن حمل و نقل ریلی در آستارا، این شهرستان مرزی که در غرب استان گیلان واقع شده است به عنوان تنها منطقه در کشور به شکل توأمان در حمل نقل ریلی، دریایی و جاده ای فعالیت خواهد کرد.

tel final1

Share