«تقلب» رمز فتنه ۸۸ بود/راهبرد دشمن «تفرقه» است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیسی با بیان اینکه مردم علیه فتنه‌گران و استکبار یکپارچه خروش بودند، اضافه کرد: حماسه ۹ دی پیام برای دشمنان انقلاب اسلامی است که ملت ایران دشمن‌شناس و زمان‌شناس بوده و با بصیرت در صحنه هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ،حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مراسم گرامیداشت حماسه مردم گیلان در ۸ دی در میدان شهدای ذهاب این شهر با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: برخی از حوادث تقارن با معنایی دارند.(گزارش تصویری)

وی به حوادث رخ داده هنگام تولد پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: با تولد پیامبر (ص) کنگره‌هایی فرو ریخت و دریاچه‌هایی خشک شد.

photo_2015-12-30_12-40-40دادستان کل کشور افزود: تقارن میلاد پیامبر (ص) با تولد امام جعفر صادق (ع) نشان می‌دهد اسلام را باید در فرهنگ مکتب امام صادق (ع) بجوییم و آنها که می‌خواهند پیرو حضرت محمد (ص) باشند از مکتب امام جعفر صادق (ع) الگو بگیرند.

وی شناخت راه و حرکت دشمن را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: امروز کسانی که در محضر امام (ره) درس آموختند و در محضر مقام معظم رهبری رشد کردند، دشمن‌شناس و دشمن‌ستیز هستند.

رئیسی با اشاره به اینکه انسان دین‌مدار باید دشمنان را بشناسد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین شاخص عاشوراییان بصیرت آنها بر شمشیرهایشان حکمرانی می‌کند.

وی افزود: آنها که در مقابل امام حسین (ع) صف‌آرایی کردند بی‌بصیرت بودند و بصیرت و شناخت برای انسان بسیار مهم است.

این مقام مسئول با بیان اینکه بصیرت در دین قطب نمای انسان‌های دین‌مدار است، اظهار کرد: شناخت حق نیاز به بصیرت دارد.

وی با اشاره به اهمیت گفتمان ولایت و امامت، گفت: گفتمان امامان (ع) یک گفتمان بوده و گفتمان ولایت ثابت است و امروز همان فریاد جماران را از حلقوم امام خامنه‌ای می‌شنویم.

رئیسی با بیان اینکه در سیره ائمه (ع) کنار آمدن با دشمن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کنار آمدن با ظلم و استکبار وجود ندارد.

وی راهبرد امروز نظام اسلامی وحدت دانست و تصریح کرد: راهبرد دشمن «تفرقه» است و هر کس تفرقه ایجاد کند در راستای راهبرد دشمن حرکت کرده است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه امروز سازوکار قانون سالم بودن انتخابات را تضمین کرده است، افزود: مردم مجری اصلی انتخابات هستند و دشمنان می‌خواهند سلامت انتخابات را زیرسئوال ببرند.

وی تقلب را اسم رمز فتنه در سال ۸۸ عنوان کرد و گفت: تاکنون کسی سندی مبنی بر تقلب در انتخابات ارائه نکرده و تنها به دنبال ایجاد تردید در دل مردم بودند.

رئیسی ظلم به مردم را نابخشودنی خواند و یادآور شد: رهبری هشدار دادند اردوکشی خیابانی نکنید و موضوع را تبدیل به بحران نکنید.

وی گفت: دشمن در فتنه سال ۸۸ احساس کرد جای پایی در کشور پیدا کرده اما از ملت ایران شناخت نداشت که مردم با بصیرت و دشمن‌شناس هستند.

دادستان کل کشور ملت ایران را پشتیبان ولی فقیه دانست و تصریح کرد: خیزش مردم گیلان در راستای بصیرت در ۸ دی در تاریخ ماندگار شد.

وی با اشاره به اینکه یوم‌الله قدرت تجلی خدایی است، افزود: دست قدرت خدا در ۸ و ۹ دی ملت ایران متجلی شد که مشت محکمی بر دهان فتنه‌گران بود.

رئیسی با بیان اینکه مردم علیه فتنه‌گران و استکبار یکپارچه خروش بودند، اضافه کرد: حماسه ۹ دی پیام برای دشمنان انقلاب اسلامی است که ملت ایران دشمن‌شناس و زمان‌شناس بوده و با بصیرت در صحنه هستند.

وی توجه به عبرت‌های فتنه‌های ۸۸ را مهم خواند و خاطرنشان کرد: دشمن از هر زمینه‌ای برای ایجاد تفرقه و تردید در انتخابات تلاش می‌کند.

این مقام مسئول با تصریح بر اینکه مردم باید به رهنمودهای مقتدای بصیرت‌آفرین ما توجه کنند، یادآور شد: سازوکار قانون تضمین کننده انتخابات بوده و ایجاد شبهه در دل مردم گناه نابخشودنی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز توجه به قانون و اصل ارزش‌های اسلامی و ولایت فقیه تضمین کننده نظام اسلامی است.

رئیسی با مهم خواندن جایگاه مجلس خبرگان و شورای اسلامی، متذکر شد: مردم با انتخاب اصلح و حضور میلیونی در انتخابات بار دیگر اقتدار نظام اسلامی را به منصه ظهور می‌رسانند.

tel final1

Share