شیرزاد:حقوق پاکبان ها و کارگران فضای سبز به موقع پرداخت شود/حاجی پور: پروژه پیاده راه در شمال کشور بی نظیر است/«شورا» آبروی خود را گرو گذاشته است

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه پاکبان ها و کارگران فضای سبز جزو کارگران مشاغل سخت محسوب می شوند, اظهار کرد:متاسفانه دیده شده بیمه این عزیزان توسط پیمانکاران بصورت فرد عادی رد می شود که این موضوع خیانت بوده و متاسفانه نظارت شهرداری رشت در این موضوع ضعیف است.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فاطمه شیرزاد در یکصد و نوزدهمین جلسه شورای شهر که عصر امروز برگزار شد ,ضمن تبریک هفته بسیج از مدیران مناطق شهرداری رشت خواست در توسعه فضای سبز جدیت بیشتری داشته باشند.

shirzad_9181به گزارش خبرنگار دیارمیرزا از رشت , بر لزوم توجه به محیط زیست و حفظ فضای سبز توسط تمام دستگاه های دولتی و غیر دولتی تاکید کرد و گفت: پیمانکاران پروژه های عمرانی باید به پیوست های زیست محیطی در ساخت و سازها پایبند باشند.

شیرزاد با تاکید بر کاشت درخت به جای درختانی که جهت ساخت اتوبوس تندرو قطع شده بود اظهار کرد: باید تدابیری جهت برخورد و رسیدگی به وضعیت واحد های صنعتی آلاینده اندیشیده شود.

عضو شورای شهر رشت در بخش دیگری از سخنان خود خواستار هر چه سریعتر به اتمام رساندن المان ها و تندیس ها شد و بر پرداخت با موقع حقوق پرسنل شهرداری تاکید کرد.

شیرزاد عدم پرداخت به موقع حقوق  را سبب اخلال در زندگی عادی کارگران دانست و گفت: حقوق پاکبان ها و کرگران فضای سبز باید به موقع توسط پیمانکاران پرداخت شود اما ورود برخی پیمانکاران ناکارآمد موجب عدم پرداخت به موقع حقوق این قشر زحمتکش شده است که لزوم ورود شهردار به این مساله احساس می شود.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه پاکبان ها و کارگران فضای سبز جزو کارگران مشاغل سخت محسوب می شوند, اظهار کرد:متاسفانه دیده شده بیمه این عزیزان توسط پیمانکاران بصورت فرد عادی رد می شود که این موضوع خیانت بوده و متاسفانه نظارت شهرداری رشت در این موضوع ضعیف است.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا اضافه کرد:به آن دسته از کارگران شهرداری که در محیط های آلوده کار می کنند باید «شیر» داده شود اما امروزه این کار بخوبی صورت نمی گیرد.

رجبی:نیاز به  خاک برداری ۷۰ سانتی متری نبود

مجید رجبی ویسرودی به عنوان یکی دیگر از ناطقان روند احداث پروژه پیاده راه سازی را کند ارزیابی کرد و گفت:بخشی از خاک برداری های صورت گرفته برخلاف دستورالعمل دستگاه های نظارتی است و نیازی به کندن تا عمق ۷۰ سانتی متر نبوده است.

وی برلزوم تذکر به شهردار و مجری طرح تاکید کرد و یادآور شد:از مجری طرح و پیمانکار برای ارائه توضیحات دعوت کردیم اما آنها نیامدند و از طرف دیگر معاونت عمرانی شهرداری نیز می گوید که ما در این زمینه کاره ای نیستیم و آقای شجاعی از طرف شهردار مسئول این کار است.

حاجی پور: پروژه پیاده راه در شمال کشور بی نظیر است/«شورا» آبروی خود را گرو گذاشته است

hajipoor_9204اسماعیل حاجی پور یکی دیگر از اعضای شورای هر رشت در ادامه ای جلسه با بیان اینکه «شورا» آبروی خود را برای پروژه پیاده راه سازی گرو گذاشته است, اذعان کرد:احداث چنین پروژه ای در شمال کشور بی نظیر است و تنها ۹۶ روز به اتمام این پروژه فرصت داریم.

حاجی پور بر لزوم تسریع در روند احداث پروژه پیاده راه سازی تاکید کرد و افزود:اگر این پروژه را زمان مقرر به اتمام برسد برای مردم «شهد» خواهد بود وگرنه تبدیل به زهر می شود.
وی اضافه کرد:اگرچه شهردار رشت برای انجام چنین پروژه ی بزرگی شجاعت داشته است اما باید پروژه در موعد مقرر تکمیل شود و به بهره برداری برسد.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه شهردار موظف است در هر جلسه ای که توسط شورا تعیین شده است حضور یابد , تصریح کرد: ما نمی توانیم شهردار منطقه را دعوت کنیم.

حاجی پور در ادامه گفت: لایحه های مهم باید هرچه سریع تر بررسی شوند.

رضا رسولی در جلسه امروز شورا با بیان اینکه  حقوقی که به کارمندان شهرداری پرداخت می شود حق الناس است ,تصریح کرد:هم اکنون تعداد کارمندان شهرداری بیش از حد نیاز است و اگر بتوانیم بایک برنامه ریزی مشخص و مناسب تعداد کارمندان را کاهش دهیم بهتر است.

کارگرنیا نیز با بیان اینکه برای برخی مدیران عزل شده هنوز سمتی تعیین نشده است اظهار کرد: مدیریت شهرداری در این حوزه ضعیف است و برخی مدیران شهرداری که عزل شده اند , بیکار در شهرداری می گردند و فقط حقوق دریافت می کنند.

گفتنی است در این جلسه لایحه کمک ده میلیون تومانی به برگزاری همایش ملی انجمن زنان مدیر کارافرین تصویب شد و همچنین با اعطای زمین معوض به آقای مسعود ساحلی در راستای اجرای ماده ۶ قانون خرید تملک اراضی و املاک مخالف شد.

tel final1

Share