اکثریت جامعه از برجام رضایت دارند/تلاش می کنیم شفافیت های لازم را قبل از مرحله تصویب توافق برجام به عمل آوریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،معاون حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه در دیدار با پژوهشگران دانشگاهی و تحلیل‌گران رسانه‌ای گفت: اکثریت جامعه نسبت به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و گروه ۱+۵) ابراز رضایت و حمایت داشته و دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،معاون حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه در دیدار با پژوهشگران دانشگاهی و تحلیل‌گران رسانه‌ای گفت: اکثریت جامعه نسبت به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و گروه ۱+۵) ابراز رضایت و حمایت داشته و دارند.ERAGH25000721_PhotoA

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه با اشاره به نتایج افکار سنجی ها گفت: اکثریت جامعه نسبت به برجام (برنامه جامع اقدام مشترک میان ایران و گروه ۱+۵) ابراز رضایت و حمایت داشته و دارند.

سید عباس عراقچی در نشست روز دوشنبه با پژوهشگران دانشگاهی و تحلیل‌گران رسانه ای، ضمن بررسی نتایج برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)، به سوالاتی در مورد نظام بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی، نحوه تصویب توافق برجام، راکتور آب سنگین و رسیدگی به اختلافات با گروه ۱+۵ پاسخ داد.

در این نشست عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای با اشاره به اهداف وزارت امور خارجه در اطلاع رسانی شفاف و بموقع نسبت به شکل گیری توافق وین، اظهار داشت: ما وظیفه خود می‌دانیم که در چهارچوب احترام به افکار عمومی و نخبگان، چگونگی شکل گیری توافق وین را تشریح کنیم.

وی با اشاره به بلوغ و رشد سیاسی و نیل به منافع ملی در شرایط فعلی کشور به عنوان اهداف کلان جمهوری اسلامی ایران، در ادامه به برگزاری نشست ها و جلسات متعدد با مدیران و سردبیران رسانه ها، تشکل های مردمی، محافل دانشگاهی و طیف های مختلف مردم اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم شفافیت های لازم را قبل از مرحله تصویب توافق برجام به عمل آوریم، زیرا برای تمامی نگاه ها و نگرش های موجود در طیف های مختلف جامعه احترام قائل هستیم.

عضو ارشد مذاکره کننده هسته ای، ارزیابی علمی دیدگاه های مختلف نسبت به برجام را مهم دانست و خاطر نشان کرد: ما می توانیم آثار و پیامدهای برجام را از زوایای مختلف بین المللی، منطقه ای و داخلی نیز بررسی کنیم.

این دیپلمات برجسته با تبیین آثار مقاومت شجاعانه مردم ایران، در ادامه افزود: مقاومت دلیرانه مردم در برابر تحریم ها و تسلیم ناپذیری در برابر مشکلات، موجب شد تا قدرت های بزرگ خواسته ایران را در مذاکرات منطقی و هدفمند بپذیرند.

عراقچی با اشاره به چشم انداز آینده توافق و فرصت‌های نهفته در جوهره برجام گفت: با حفظ هوشیاری، مدیریت صحیح و مراقبت ویژه، می توان منافع سیاسی و اقتصادی بیشتری را برای کشور فراهم ساخت.

معاون بین الملل و حقوقی وزارت امور خارجه، با اشاره به اهمیت دستیابی به یک توافق و گفتمان ملی در موضوع هسته ای و ایجاد فضای همدلی و برنامه ریزی سنجیده، اظهار داشت: نگاه معقول، مسئولانه و منصفانه به آثار واقعی برجام، می تواند منافع ملی و دیدگاه های آرمانی مردم کشورمان را تامین سازد و میزان فایده و هزینه این توافق را در راستای خواسته های حداکثری مردم سوق دهد.

/تسنیم

Share