با این همه جنایت سازمان سیا،باید بگوییم مرگ بر آمریکا

همه ما بایستی با حضور همیشگی خود در صحنه، قدر نعمت ولایت فقیه را بدانیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا امام جمعه رشت گفت: رفتار آمریکا در غرب متناقض با حقوق بشر است و با این همه جنایت سازمان سیا، باید بگوییم مرگ بر آمریکا.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به فرا رسیدن اربعین امام حسین (ع) اظهار کرد: توجه دنیای تشیع و آزادیخواهان جهان به طرف کربلا است.ghorbani_0818

وی افزود: اعلام می‌کنند که راه امام حسین (ع) با بیداری دنیای اسلام در راستای حذف استکبار، ظلم و تحقیر مسلمانان با کلمه توحید و حق در دنیا ادامه دارد.

خطیب رشت با بیان اینکه گفته می‌شود امسال حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون نفر در مراسم اربعین حسینی (ع) در کربلا شرکت می‌کنند، تصریح کرد: گذشت زمان نه تنها نتوانست قیام امام حسین (ع) را بی‌رنگ و کم‌رنگ کند بلکه شعاع عظمت انقلاب عاشورا را بیشتر کرده است.

وی قیام امام حسین (ع) را هر روز پررنگ‌تر خواند و گفت: یکی از عوامل ماندگاری قیام امام حسین (ع) روشن‌گری کاروان امام حسین (ع) است.

قربانی با اشاره به اینکه کاروان اسیران امام حسین (ع) حقیقت قیام این امام همام در مسیر کربلا، کوفه و شام برای مردم بیان کردند، تصریح کرد: روشنگری کاروان اسیران کربلا سبب رسوایی یزید و یزیدیان شد.

امام جمعه رشت به نظر «سید قدس» یکی از علمای بزرگ اهل تسنن درباره امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: وهابی‌ها، تکفیری‌ها، سلفی و داعشی‌ها که با بمبگذاری زائران امام حسین (ع) را به شهادت می‌رسانند باید از بزرگان خود مانند سید قدس تبعیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه رفتار آمریکا در غرب متناقض است، گفت: آمریکا بسیاری از کشورها را محکوم می‌کند که حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند و ما را مخالف حقوق بشر می‌داند.

قربانی با بیان اینکه آنها می‌گویند اگر تحریم‌های انرژی هسته‌ای ایران را برداریم تحریم‌ها با موضوع حقوق بشر ادامه دارد، گفت: روزهای گذشته سنای آمریکا چند برگ از ۶ هزار ورقه جنایت سازمان سیا را منتشر کرد که خلاف حقوق بشر بود.

خطیب جمعه رشت جنایت‌های داعش را معلول کارهای آمریکا دانست و یادآور شد: اکنون داعش لکه ننگی بر دامن آمریکاست.

این مقام مسئول با بیان اینکه آمریکایی‌ها با شکنجه‌ها در زندان‌های خود جنایت کردند، گفت: با این همه جنایت باید بگوییم مرگ بر آمریکا.

قربانی درباره سالروز شهادت آیت‌الله مفتح در سال ۵۸ یادآور شد: این روز را هفته وحدت حوزه و دانشگاه اعلام شده است و اکنون اختلاف بین حوزه و دانشگاه وجود ندارد./فارس

Share