نماینده مردم انزلی

خسته بند:ایجاد کارخانه کشتی سازی موجب صرفه جویی ارزی در گیلان می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: روند احداث پروژه توسعه بندری در این شهرستان به رغم محدودیت های مالی و اعتباری کشور رضایت بخش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: روند احداث پروژه توسعه بندری در این شهرستان به رغم محدودیت های مالی و اعتباری کشور رضایت بخش است.حسن خسته بند افزود: موج شکن های این پروژه در سمت شرقی ساخته شده است.

khaste-bandوی اظهارداشت: برای پهلوگیری کشتی ها در قسمت شرقی موج شکن احداث اسکله در دستور کار است.

عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: موج شکن های قسمت غربی پروژه مزبور تا پایان سال جاری تکمیل می شود، از این قسمت بیشتری برای گردشگری و تفریح استفاده خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه مبلمان قسمت غربی موج شکن تا هفته دولت سال آینده آماده می شود، افزود: این موج شکن نقش مهمی در جذب و توسعه گردشگری منطقه دارد.

خسته بند همچنین دریای خزر را ظرفیتی منحصربفرد  برای توسعه گردشگری دانست و بر ضرورت توسعه زیر ساخت های گردشگری در منطقه تاکید کرد.

وی در ادامه به بحث راه آهن گیلان اشاره کرد و اذعان داشت: داشتن راه آهن آرزوی ۱۵۰ ساله مردم استان است.

عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: هفت کمپانی بزرگ در طول ۱۵۰ سال گذشته برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کردند  اما روس ها و انگلیسی ها مانع این کار شدند.

وی افزود: امسال افزون بر ۳۲۰ میلیارد تومان برای پروژه راه آهن گیلان اعتبار اختصاص یافته و تخصیص این میزان اعتبار ۱۰۰ درصد خواهد بود.

خسته بند با بیان اینکه بوق قطار قزوین – رشت در سال ۱۳۹۵ در گیلان به صدا در می آید، اظهارداشت: خط ریلی نقش مهمی در توسعه استان دارد.

وی تاکید کرد: پروژه راه آهن گیلان باید به انزلی و آستارا متصل شود در غیر اینصورت توجیه اقتصادی ندارد.

عضو کمیسیون عمران و نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی به احداث کارخانه کشتی سازی در دریای خزر  اشاره کرد و گفت: ایجاد کارخانه کشتی سازی و تعمیرات کشتی علاوه بر افزایش ایمنی کشتی های ایرانی در دریای خزر موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی برای کشور و اشتغالزایی در گیلان خواهد شد.

/مهر

Share