دکتر روحانی در دیدار برخی از وزرا و معاونین رییس جمهوری در نخستین روز کاری سال ۹۳

برای شکوفایی اقتصادی و فرهنگی نیازمند عزم ملی هستیم/با وجود سختی ها،روز به روز امیدوارتر می شویم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا برخی از وزرا و معاونین رییس‌جمهوری به همراه معاونان خود در نخستین روز کاری با حضور در دفتر رییس‌جمهوری ضمن تبریک سال نو، به تشریح برنامه‌های خود در سال ۹۳ پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رییس جمهوری در این دیدارها با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی مقام معظم رهبری، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع بسیار مهم برای کشور دانست و rohani گفت: در دنیای امروز مسایل و مشکلات مرتبط با اقتصاد و فرهنگ دارای پیچیدگی‌هایی است که حل و فصل آنها نیاز به تلاش گسترده دارد و این در حالی است که فرهنگ، اساس، بنیان و ریشه یک جامعه بوده و حرکت، رفتار، منش مردم از فرهنگ آنها نشأت می‌گیرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه برای شکوفایی اقتصادی به وجدان کاری، انضباط کاری و نظم و ایثار و فداکاری و ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی و فاصله گرفتن از فساد و رانت‌خواری نیاز داریم، خاطر نشان کرد: نهادینه کردن این امور نیازمند فرهنگ‌سازی است و از این نظر توجه به فرهنگ بسیار حائز اهمیت است.

دکتر روحانی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند، برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم همگانی و ملی هستیم و حل معضلات و مشکلات اقتصادی و فرهنگی با امکانات و توان دولتی به تنهایی امکان‌پذیر نیست و مردم نیز باید در این راستا به صحنه بیایند.
رییس جمهوری تصریح کرد: تقویت روحیه نشاط، اعتماد و امید در جامعه موجب حضور همه مردم در صحنه است و این آغاز خوبی است تا عزم ملی را اساس امور قرار بدهیم.

دکتر روحانی با اشاره به تأکید رهبری بر مدیریت جهادی گفت: جهاد به معنای کوشش بلیغ و فراگیر و بهره گرفتن از همه توان و امکانات و مدیریت جهادی به معنای آن است که مدیریت کشور به صورت یکپارچه ، مجدانimag11e.phpه و با تلاش پیگیر امور را انجام دهند.
رییس‌جمهوری اظهار کرد: اگر در کشوری فرهنگ و اقتصاد سامان یابد و درست شود، بقیه امور نیز به دنبال آن درست خواهد شد.

دکتر روحانی تأکید رهبری بر موضوع اقتصاد و فرهنگ به عنوان دو مولفه قدرت ملی را با اهمیت توصیف کرد و گفت: امیدواریم سال جدید همراه با خیر و برکت برای همه ملت ایران باشد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه علی‌رغم همه سختی‌ها روز به روز نسبت به آینده امیدوارتر می‌شویم، گفت: خوشبختانه قدم‌های خوبی در تمامی زمینه‌ها برداشته شده است اما برای رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی باقی مانده و نیازمند تلاش همگانی هستیم.

Share